Kilka zasad montażu drewnianych paneli podłogowych

Kilka zasad montażu drewnianych paneli podłogowych

Jeśli potrzebujesz paneli drewnianych, odwiedź tę stronę.

Panele podłogowe wyglądają prawie tak, jak drewniane podłogi, a są od nich znacznie tańsze. Niskie ceny to nie jedyna z dobrych stron paneli podłogowych – można je ułożyć w naprawdę kilka chwil, a każdy poradzi sobie z tym zadaniem bez pomocy fachowców. Jak więc zamontować panele podłogowe?

Jakie podłoże pod panele podłogowe?

Panele podłogowe nie lubią wody – dopuszczalna zawartość wody w wylewce wynosi 3%. Nie wolno zapominać także o odpowiedniej izolacji – doskonale sprawdzi się tu folia paroizolacyjna o grubości minimum jednej piątej milimetra oraz wełna mineralna. Po powrocie ze sklepu nie wyjmuj ich z opakowania – trzeba odczekać kilka dni – dzięki temu wszystkie wyschną. Panele i narzędzia już na swoim miejscu?

Jak montować panele podłogowe?

Zabierając się za układanie paneli, pamiętaj o najważniejszym – specjaliści polecają robić to zaczynając od rogu pokoju. Przed ich położeniem, dokładnie sprawdź każdy z nich i znajdź ewentualne wady fabryczne, gdyż później trudniej będzie je zwrócić. Zatroszcz się też o temperaturę podłoża – dopuszczalna wartość to piętnaście stopni Celsjusza. Pamiętaj, by montować je prostopadle względem źródła światła, a w niezbyt szerokich pokojach – w ten sposób, żeby dłuższy bok przylegał do dłuższej ściany. Połączysz je za pomocą specjalnych klipsów – to bezawaryjne i nadzwyczaj proste rozwiązanie.

Dylatacje – pozwól panelom podłogowym rozszerzać się i kurczyć

Wyprodukowane z drewna lub surowców pochodnych, panele podłogowe rozszerzają się w zależności od zmian klimatu w domu. Nie zapominaj więc o odstępach dylatacyjnych o szerokości przynajmniej dziesięciu milimetrów – do ich zamaskowania mogą posłużyć listwy podłogowe.

Siedziba:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]