Aranżujesz salon w nowoczesnym stylu? Nie zapomnij o stoliku kawowym!

Aranżujesz salon w nowoczesnym stylu? Nie zapomnij o stoliku kawowym!

Chociaż czasem poniektórzy projektanci wnętrz czasem nie uwzględniają go w aranżacjach, stolik kawowy w dalszym ciągu jest istotnym meblem, który można spotkać w większości europejskich domów. Nie jest to zaskakujące, bo łączy on w sobie jednocześnie funkcję dekoracyjną, jak i praktyczną.

Stolik kawowy – przydatny element salonu

Polacy sporą część dnia przebywają w pokoju dziennym. W tym pokoju relaksujemy się, oglądamy filmy, czytamy czasopisma, przyjmujemy gości, dodatkowo tu notorycznie również jemy. Oczywiste jest więc, iż meble użyte do aranżacji salonu powinny kreować przestrzeń, która daje poczucie komfortu, ale która również umożliwia jej praktyczne wykorzystanie. Stolik kawowy, jak sama nazwa podpowiada, jest głównie meblem, na którym stawiamy filiżanki z herbatą bądź kawą i ciasta, nie tylko wówczas gdy zapraszamy gości, ale także kiedy relaksujemy się z bliskimi. Inne zadanie stolika kawowego to miejsce trzymania małych sprzętów i przedmiotów, po które non stop sięgamy, przykładowo komórki, pilota do telewizora, chusteczek higienicznych albo książek, które aktualnie czytamy. Jest to również powierzchnia, gdzie można łatwo postawić niewielkie akcenty dekoracyjne, jak misę z suszonymi kwiatami bądź tealighty.

Drewniany stoliki kawowe – wybierz ofertę najlepszych projektantów

Mimo swoich szeregu zastosowań stolik kawowy musi być w na swój sposób niezauważalny, czyli właściwie dopasowany w aranżację salonu. Jest to najczęściej nieduży mebel – ma zwykle 40-50 cm wysokości, bo nie powinien przesłaniać przestrzeni salonu, ale także umieszczone na nim rzeczy czy filiżanki muszą być pod ręką osoby, która ich używa. Nowoczesne designerskie stoliki kawowe konstruowane w studiach nagradzanych projektantów rewelacyjnie konsolidują w sobie rolę użytkową i dekoracyjną. Spektrum projektów tego typu stolików kawowych powoduje, że zamawiający bez problemu odszuka model pasujący do loftu, stylu retro lub hygge. Warto zamawiać meble rzemieślnicze, wytworzone ręcznie z litego drewna, co gwarantuje, iż będą nie tylko znakomicie się prezentować, ale będą też mocne.

Siedziba:
Swallow’s Tail Furniture
ul. Olecka 23
04-980 Warszawa

Mob.: +48 664 998 811
E-mail: [email protected]