Wykorzystanie mikropigmentcji medycznej

Wykorzystanie mikropigmentcji medycznej

Kluczowe informacje na temat mikropigmentacji w Krakowie. Przekonaj się!

Zapewne szukając usług gabinetów kosmetycznych natknęliście się na zabieg mikropigmentacji. W powszechnym mniemaniu mikropigmentacja to tylko rzadziej używane określenie na modny wśród pań makijaż permanentny. Lecz możliwość wykonania trwałego makijażu to raptem jedna z metod wykorzystania tej techniki, która poza kosmetyką ma także zastosowanie w medycynie.

Mikropigmentacja – maskowanie oznak łysienia oraz blizn

W kosmetologii mikropigmentacja to zabieg, który wybierają przeważnie kobiety chcące zredukować czas przeznaczany każdego dnia na wykonywanie makijażu. To praktyczne rozwiązanie dla osób, które są pewne tego, jak pragną się na co dzień prezentować. Istnieje jednak także mikropigmentacja medyczna, która pomimo że wciąż jest zabiegiem z obszaru estetyki, wywiera silne oddziaływanie na psychikę jednostki, która się jej podejmuje. W ostatnich latach niezmiernie popularne stało się stosowanie mikropigmentacji jako alternatywy dla zabiegu przeszczepu włosów, na który z uwagi na deficyt środków finansowych nie może zdecydować się znaczny odsetek osób cierpiących z powodu łysienia. Mikropigmentacja pomaga też zwiększyć stopień akceptacji własnego wyglądu – dzięki niej możliwe jest niechirurgiczne ukrywanie bielactwa oraz blizn, jak również optyczna rekonstrukcja brodawki sutka.

Mikropigmentacja głowy – czy ten zabieg trzeba ponawiać?

Na pierwszy rzut oka zabieg ten wygląda jak zwykły proces wykonania tatuażu. Linergistka bądź linergista, bo tak zwie się specjalista wykonujący mikropigmentację, specjalistycznym aparatem nakłuwa naskórek i tym sposobem wprowadza w niego nieorganiczny barwnik. Inaczej niż w przypadku tatuażu finalny rezultat nie jest stały i widoczny jest w przybliżeniu przez rok. Dlaczego? Podczas mikropigmentacji barwnik wprowadzany jest w płytkie warstwy skóry, z kolei w trakcie tradycyjnego tatuażu umieszcza się go głębiej. W konsekwencji wraz odnawianiem się zewnętrznych warstw skóry z upływem miesięcy pigment pomału zanika. Toteż gdy celem osoby decydującej się na mikropigmentację jest długotrwałe tuszowanie łysiny bądź przerzedzonych włosów, musi ona mieć świadomość, iż nieodzowne będzie systematyczne powtarzanie zabiegu w mniej więcej dwunastomiesięcznych odstępach.

Siedziba:
MicroClinic
ul. Królowej Jadwigi 103
30-209 Kraków

Mob.: +48 516 481 888
E-mail: [email protected]