Wstydzisz się blizny na głowie? Mikropigmentacja blizn jest rozwiązaniem dla Ciebie!

Wstydzisz się blizny na głowie? Mikropigmentacja blizn jest rozwiązaniem dla Ciebie!

Zobacz więcej informacji o mikropigmentacji blizn na microclinic.pl.

Blizny, które powstały na skórze w reultacie różnych czynników, wielu ludziom przeszkadzają albo wprowadzają ich w kompleksy. O ile zakamuflowanie blizn na obszarach skóry bez włosów nie jest proste, o tyle na głowie oraz brodzie pomóc w tym może mikropigmentacja.

Mikropigmentacja zakamufluje blizny po oparzeniach i po nieudolnie wykonanych transplantacjach włosów

Skóra wyróżnia się ogromnymi możliwościami regeneracji i na ogół jest w stanie odbudować się także po głębokim urazie. Ale jej odtworzenie sporadycznie bywa kompletne. Po obrażeniu skóry w miejscu rany formuje się zbliznowacenie, które na ogół pozostaje widoczne do końca życia. Im mocniejsze obrażenia, tym wiesza szansa, że miejsce to później będzie zauważalnie kontrastować z otaczającą go skóry. Do powstania zbliznowaceń dochodzi w wyniku przeróżnych chorób, uszkodzeń mechanicznych i poparzeń, a czasem wręcz są konsekwencją rezygnacji z podjęcia lub niewłaściwego leczenia zranionych fragmentów skóry. Blizny mogą przejawiać się zwłóknieniem wyczuwalnym w dotyku, lecz mogą być także jedynie zmianą kolorystyczną na skórze. Jeśli w wyniku urazu uszkodzone zostaną mieszki włosowe, na tym obszarze przestaną pojawiać się w przyszłości nowe włosy, co w przypadku szram na brodzie bądź na głowie może spowodować u mężczyzn kompleksy na tym punkcie. W takich przypadkach można na szczęście poddać się zabiegowi mikropigmentacji blizn. W ten sposób udaje się zatuszować blizn w obrębie zarostu, na głowie czy w linii brwi, które pojawiły się w rezultacie uszkodzeń mechanicznych, poparzeń, a nawet po transplantacjach włosów metodą STRIP i FUE.

Mikropigmentacja blizn – czy efekty zostają na stałe?

Do zabiegu mikropigmentacji można zgłosić się tylko wtedy, gdy blizna jest wygojona. W większości przypadków do zakamuflowania blizny starczy pojedynczy zabieg, ale są również blizny potrzebujące 2 lub nawet 3 wizyt u linergisty (tak nazywa się osoba przeprowadzająca mikropigmentację). Należy podkreślić, że mikropigmentacja nie odtwarza włosów, ale przez punktowe umieszczanie pigmentu w płytszych warstwach skóry przyczynia się do tego, iż blizna staje się mało lub praktycznie kompletnie niedostrzegalna. Jest to możliwe dzięki temu, że specjalista zawsze idealnie dopasowuje odcień barwnika do naturalnego koloru włosów osoby poddającej się zabiegowi. W zależności od powierzchni objętej mikropigmentacją blizny, pojedyncza sesja zabiegu trwa od 1 do nawet 5 godzin. Pigment z czasem traci swą intensywność aż ostatecznie znika, toteż aby wrócić do początkowego wyglądu potrzebne są cykliczne zabiegi w kilkuletnich interwałach.

Siedziba:
MicroClinic
ul. Królowej Jadwigi 103
30-209 Kraków

Mob.: +48 516 481 888
E-mail: [email protected]