Uszczelnianie okien – zlecaj je przynajmniej raz w roku

Uszczelnianie okien – zlecaj je przynajmniej raz w roku

Uszczelnianie okien Warszawa - więcej o tej usłudze odnajdziesz w tym miejscu.

Stan techniczny okien w ogromnym stopniu rzutuje na komfort domowników. Okna ochraniają dom przed chłodem i wilgocią, a także separują go od zewnętrznych hałasów. Źle wyregulowane lub uszkodzone okna nie zapewniają stosownych warunków, co nie tylko negatywnie oddziałuje na samopoczucie i zdrowie domowników, ale również, z uwagi na sporą utratę ciepła, na wysokość kosztów ogrzewania. To najważniejsze argumenty ku temu, aby zadbać o stolarkę otworową i zauważyć nieszczelne okna. Podpowiadamy, jak działać w takich przypadkach.

Co należy wiedzieć o nieszczelnych oknach?

Zgodnie z zaleceniami specjalistów, inspekcję stanu technicznego okien powinno się wykonać co najmniej raz w roku. Nie warto tego zaniedbywać, bowiem po tym czasie możliwe mankamenty mogą być już na tyle poważne, że nie usunie ich zwyczajna regulacja. Nieszczelne okna plastikowe lub z drewna można zidentyfikować po pojawiającym się oporze podczas zamykania i otwierania. Im więcej wysiłku należy włożyć w naciśnięcie klamki, tym większe zapewne są luzy i, w konsekwencji, utrata energii.

Jak wykonać uszczelnianie okien PPCV?

Uszczelnianie okien drewnianych, ale też tych wytworzonych z innych materiałów, polega głównie na ich wyregulowaniu (najczęściej służy do tego ulokowana na wewnętrznym boku ramy śruba) oraz wymianie uszczelek, które w kontakcie z niskimi i wysokimi temperaturami, wiatrem, jak również wilgocią mogą już w kilka miesięcy stracić swoje właściwości. Uszczelnianie okien wymaga praktyki i fachowych umiejętności. Jeśli ich nie posiadamy, nie powinniśmy zabierać się za to samemu. Lepiej zrobimy zostawiając to doświadczonej firmie, która oferuje uszczelnianie okien drewnianych i z PCV – tym bardziej, że tego typu przedsiębiorstwa działają aktualnie nie tylko w Warszawie oraz innych większych miastach, ale też i w małych miejscowościach.

METEO Serwis Okien Warszawa

Mob.: 504-589-653
E-mail: [email protected]