Technologia, materiały, projekt – co wpływa na cenę druku 3D

Technologia, materiały, projekt – co wpływa na cenę druku 3D

Jeżeli potrzebujesz szczegółowych wiadomości dotyczących cennika druku 3D, skieruj się w to miejsce.

Możliwość zamówienia druku 3D dowolnego prototypu, makiety czy części z tworzyw sztucznych zdecydowanie redukuje koszty ponoszone przez wiele firm. O ile zamiarem przedsiębiorstwa jest seryjna produkcja, w większości wypadków decyduje się ono na zakup własnych profesjonalnych drukarek 3D oraz przyjęcie do pracy obsługujących je profesjonalistów. Tymczasem jeśli konieczność opracowania modelu 3D jest sporadyczna lub w grę wchodzi wytwarzanie wyrobu o niewielkim nakładzie, lepszym rozwiązaniem jest zlecenie wydruku podmiotom zewnętrznym. W takich przypadkach przy planowaniu działań pojawia się zwykle pytanie: jak określić koszt druku 3D?

Cena druku 3D – bez bez plików STEP i STL zapłacisz więcej

Na ostateczny koszt druku 3D oddziałuje sporo czynników. Zlecający wydruk 3D nie zawsze posiada przygotowany do druku plik stosownym formacie (czyli STL bądź STEP), dzięki któremu można wstępnie obliczyć koszt wykonania zlecenia. W wielu przypadkach firma zlecająca opracowuje zaledwie fizyczny model lub szkic projektowy. To powoduje, iż cena druku 3D jest adekwatnie wyższa w związku z potrzebą przeniesienia szkicu technicznego do pliku CAD, ewentualnie przygotowania cyfrowego wzoru z rzeczywistego przedmiotu przy pomocy skanera 3D. Kolejne czynniki, które mocno wpływają na finalną cenę wydruku to, rzecz jasna, wybór samej technologii druku, jak również tworzyw, z których wykonany będzie produkt. Równie istotne jest także to, jakie będzie zużycie tworzywa (zależy to przede wszystkim od wielkości obiektu i tego, czy wydruk będzie miał całkowite czy procentowe wypełnienie) oraz czy wydrukowany przedmiot będzie wymagał dalszej obróbki (np. wygładzenia lub gwintowania).

Chcesz wyliczyć koszt druku 3D? Prześlij plik do zleceniobiorcy

Nie można właściwie wyliczyć ceny druku 3D bez wcześniejszego kontaktu z firmą, u której postanawiamy złożyć zamówienie. W tym celu należy wysłać jej plik do oceny bądź, jeżeli go nie posiadamy, wypełnić formularz i jak najstaranniej opisać specyfikę zlecenia. Oszacowanie ceny druku 3D wykonywane przez firmę CADXPERT jest bezpłatne. Specjaliści CADXPERT służą także poradą przy wyborze tworzywa i najodpowiedniejszej techniki druku.

Siedziba:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]