Regulacja okien – czy taka usługa jest zalecana?

Regulacja okien – czy taka usługa jest zalecana?

Potrzebujesz zamówić regulację okien Warszawa? Kliknij tutaj.

Regulacja okuć okiennych, potocznie nazywana regulacją okien, to usługa, która ma być wykonywana zawsze, gdy pojawiają się trudności z zamykaniem okna, a także przed sezonem letnim oraz zimowym – aby odpowiednio ustawić docisk skrzydła do ramy. Dowiedz się, z jakiej przyczyny jest to ważne!

Po co wykonuje się regulację okien?

Regulacja okien nie jedynie zezwala ustawić optymalną szczelność okna, ale również zapobiega wypaczeniom oraz defektom ramy.
Wyróżnia się dwa typy regulacji okien (a dogłębnie mówiąc: regulacji okuć okiennych). Pierwszy typ to regulacja siły docisku skrzydła do ramy – to tak nazywana regulacja zima/lato, która oddziałuje na szczelność okna, a więc na wentylację lokalu mieszkalnego. Przed sezonem zimowym okna ustawia się w trybie zimowym, inaczej wzmagając docisk skrzydła do ramy okiennej, żeby przepuszczało jak najmniej powietrza. Z kolei przed sezonem letnim docisk skrzydła do ramy okiennej warto obniżyć, żeby okno przepuszczało więcej powietrza.
Drugi rodzaj to regulacja pozycji skrzydła. Nieprawidłowa pozycja skrzydła powoduje komplikacje z zamykaniem okna czy też działaniem klamki, a regulacja pozycji skrzydła pozwala je usunąć.

Jak niejednokrotnie powinna być wykonywana regulacja okien?

Jak bez trudu się domyślić na bazie podanych wyżej wiadomości, regulację okien powinno wykonywać się dwa razy w roku – przed sezonem letnim i zimowym.
Jeżeli niemniej jednak pojawiają się komplikacje z zamykaniem okna bądź klamka stawia opór, należałoby na domiar tego wezwać fachowców od regulacji okien, jacy poprawią pozycję skrzydła okna.

METEO Serwis Okien Warszawa

Mob.: 504-589-653
E-mail: [email protected]