Lokal na chrzciny, zaproszenia, prezenty – o organizacji chrztu

Lokal na chrzciny, zaproszenia, prezenty – o organizacji chrztu

Szukasz szczegółowych wiadomości o aktualnej ofercie lokalu na chrzciny? Znakomicie trafiłeś! Wejdź na https://palacradziwillow.pl/oferta/przyjecia-okolicznosciowe/chrzciny/.

Dla młodych rodziców sakrament chrztu jest pierwszą ważną familijną okolicznością, w której centrum znajdzie się nowo narodzone dziecko, w związku z tym dbają o to, by wszystko tego dnia było doskonałe. Planowanie chrzcin może być jednakże trudne, w szczególności jeśli na imprezie ma pojawić się duża liczba bliskich oraz przyjaciół. Poniżej otrzymasz garść porad, które pomogą ci w tym zadaniu.

Nie śpiesz się – daj sobie czas na precyzyjne zaplanowanie chrztu

Kiedyś sakrament chrzcin odbywał się natychmiast po urodzeniu pociechy, czasami wręcz w dniu połogu, z uwagi na znaczną śmiertelność noworodków. Z upływem lat chrzciny przeobraziły się w znaczące wydarzenie nie tylko dla najbliższych dziecka, w związku z tym są urządzane najczęściej parę miesięcy po jego urodzinach. Pozwala to na spokojne przemyślenie kluczowych kwestii tej okoliczności, czyli wybór kościoła, w którym zostanie udzielony sakrament, a także ojca i matki chrzestnych. Planując z parafią dzień chrztu trzeba wziąć pod uwagę, ile czasu będzie nieodzowne na powiadomienie wszystkich gości, a także zamówienie dla nich obiadu i noclegu, jeśli będą przyjeżdżać do nas z daleka. W przesłanych zaproszeniach polecamy dodać prośbę o konfirmację przez gości swojego przyjazdu, co jest potrzebne do wyliczenia ile osób ostatecznie będziemy gościć. Nie krępujmy się również dać sygnał, jakiego upominku pragnęlibyśmy dla pociechy. Rodzina na ogół skupia się na zabawkach, aczkolwiek rodzicom lepiej posłużą użyteczne podarki, jak np. wózek dla dziecka, fotelik samochodowy albo ubranka.

Przyjęcie w mieszkaniu lub chrzciny w wynajętym sali – co jest standardem?

Zaledwie kilkanaście lat temu chrzciny planowano zazwyczaj w mieszkaniu rodziców malucha, z tej przyczyny nie każdy obecny podczas ceremonii w kościele był gościem uroczystej imprezy. Dzisiaj normą jest już wspólny obiad dla sporej grupy krewnych oraz bliższych i dalszych znajomych młodych rodziców. Przeglądając propozycje lokali, w których można wyprawić przyjęcie z okazji chrztu, szukaj tych, które nie tylko zapewnią rewelacyjnie udekorowane pomieszczenia, ale też kooperują z firmą cateringową, która przygotuje jadłospis harmonizujący z charakterem imprezy oraz która zagwarantuje rzetelną obsługę biesiadników. Jeżeli sakrament ma się odbyć w ciepły miesiąc, polecamy wybrać lokal na chrzciny z dostępem do ogrodu, w którym fotograf albo rodzina wykona przepiękne zdjęcia, a najmłodsi uczestnicy imprezy zamiast ślęczeć przy stole mogą szaleć pod gołym niebem. kluczowy jest dodatkowo taki wybór sali na chrzest, aby przejazd z kościoła do miejsca docelowego nie trwał zbyt długo, tak samo jak późniejszy powrót biesiadników do domu czy wynajętego hotelu.

Siedziba:
Pałac Radziwiłłów
ul. Krakowska 1
32-083 Balice

Mob.: +48 535 610 320
E-mail: [email protected]