Jak zorganizować Wigilię w firmie? O usłudze cateringu świątecznego

Jak zorganizować Wigilię w firmie? O usłudze cateringu świątecznego

Ostatni miesiąc roku to czas, który spędza się przede wszystkim z najbliższymi, lecz imprezy świąteczne urządzane są też w firmach. Częstokroć załoga firmy aranżuje je swoimi siłami, własnoręcznie przygotowując bożonarodzeniowe smakołyki, jednakże w większych zakładach pracy ten sposób działania się nie sprawdza. Żeby zatem ułatwić sobie kwestię planowania firmowych śniadań wigilijnych, zarówno dużych, jak i tych w wąskim gronie, rekomendujemy zamówić usługę cateringu świątecznego.

Catering świąteczny – co powinno się zamówić na świąteczny stół?

Niewątpliwie na bożonarodzeniowym stole powinny zostać podane tradycyjne świąteczne smakołyki. To zwłaszcza ryby, jak chrupiący filet z pstrąga albo karpia oraz zupy – koniecznie barszcz czerwony i żurek, a dodatkowo również zupa grzybowa. Na stole nie może brakować też uszek z kapustą i grzybami, które zazwyczaj serwowane są razem z wspomnianym powyżej barszczem czerwonym. Firmowa impreza świąteczna nie byłaby kompletna bez przekąsek na zimno, między innymi bez sałatki śledziowej czy ryby po grecku. Trzeba także zatroszczyć się o pyszny specjał na koniec obiadu. Na stół świąteczny polecamy puszysty sernik, makowiec bądź kutię z rodzynkami.

Na co zwrócić uwagę catering świąteczny?

Organizację Wigilii w firmie powinno się zacząć z kilkunastodniowym wyprzedzeniem. Powinieneś ustalić datę wydarzenia i porównać go z harmonogramem urlopów zespołu. Pozwala to ściślej obliczyć przewidywaną liczbę gości uroczystości, a ostatecznie pomoże zamówić wystarczającą ilość porcji. Dobrze jest omówić z załogą menu i razem wybrać te propozycje z katalogu firmy cateringowej, które wszystkim pasują. Ważne jest również to, żeby ustalić czy któryś z pracowników cierpi na uczulenie, np. na orzechy, które używane są w cieście, lub są w ekipie firmy osoby, które nie jadają mięsa oraz ryb. Dla takich pracowników należy zamówić potrawy zgodne z preferencjami dietetycznymi. Firmy cateringowe zajmujące się przygotowaniem dań świątecznych przyjmują zlecenia przez większą cześć grudnia, jakkolwiek nie warto robić tego w ostatniej chwili.

Siedziba:
Lastrada Catering Sp. z o.o.
ul. Piastowska 47
30-067 Kraków

Mob.: +48 500 250 967
E-mail: [email protected]