Jak wybrać najlepszy lokal na komunię?

Jak wybrać najlepszy lokal na komunię?

Tutaj dowiesz się, jak zamówić organizację komunii.

Impreza komunijna jest dla dziecka równie wyczekiwanym wydarzeniem, co samo przyjęcie sakramentu. Trudno się tym dziwić, bo to zazwyczaj pierwsza istotnie duża zabawa rodzinna, na której dziecko wie, że cała uwaga skupiona jest wyłącznie na nim. Dlatego też rodzice starają się, aby ten dzień utrwalił się na długo w jego wspomnieniach.

Wynająć lokal na komunię czy urządzać imprezę w mieszkaniu?

Jeszcze przed etapem wysyłki zaproszeń na sakrament rodzice muszą wiedzieć czy ugoszczą krewnych w swoim domu czy niezbędne będzie zarezerwowanie lokalu. Impreza dla zaproszonych w mieszkaniu jest z reguły możliwe wówczas, jeśli aranżujemy uroczysty obiad wyłącznie dla najbliższej kilkuosobowej rodziny, jednak to już nieczęste sytuacje. Obiady z okazji pierwszej komunii przekształciły się w ostatnich dekadach w duże wydarzenia rodzinne, na które sprasza się czasem prawie setkę gości, w związku z tym zwykle odbywają się w domach weselnych bądź restauracjach. Jeśli pragniemy zarezerwować pojemny lokal, polecamy zacząć poszukiwania sali, natychmiast jak zostanie ogłoszony termin komunii. W sezonie komunijnym sporym problemem może stać się też znalezienie wolnej firmy cateringowej, dlatego powinno się wybrać taki lokal na organizację imprezy, który współpracuje na stałe z profesjonalnym dostawcą cateringu, wyspecjalizowanym w przyrządzaniu dań na komunię. Kluczowe jest także to, by sala na komunię zlokalizowana była tak, żeby dojazd wszystkich uczestników przyjęcia z kościoła był błyskawiczny oraz komfortowy.

Organizacja komunii – nie zapomnij o zdjęciach na pamiątkę

Rozważ zatrudnienie fotografa, który utrwali na zawsze ten dzień – zarówno obrządek w kościele, jak odbywającą się później zabawę gości. Tradycją stały się też aranżowane sesje zdjęciowe pociechy w szacie komunijnej oraz jego wspólne fotografie z rodziną i rodzicami chrzestnymi. Sala na komunię musi więc oferować cudowne, zadbane wnętrza. Kolejnym atutem będzie dostęp do pobliskiego ogrodu, w którym przy słonecznej pogodzie można będzie zrealizować sesję zdjęciową na świeżym powietrzu. Opcja skorzystania z ogrodu to także atrakcja dla kilkuletnich gości imprezy komunijnej – jeżeli będzie ich spora liczba, zalecamy zastanowić się nad skorzystaniem z usług animatora, który urozmaici dzieciom czas wciągającymi zabawami.
Rzecz jasna, uczestnicy obiadu komunijnego kupią upominki dla dziecka. Rodzice zwykle zgadzają się na pełną dowolność z tym zakresie. Jednak nie będzie w złym tonie, jeśli poinformujemy w zaproszeniu, że nie zgadzamy się na niektóre rodzaje podarunków, np. zabawki-pistolety czy kosztowną biżuterię.

Siedziba:
Pałac Radziwiłłów
ul. Krakowska 1
32-083 Balice

Mob.: +48 535 610 320
E-mail: [email protected]