Gruntowne sprzątanie domu? Zamów wywóz starych mebli

Gruntowne sprzątanie domu? Zamów wywóz starych mebli

Pragniesz poznać więcej szczegółów o wywozie starych mebli Kraków? Wejdź na http://bit.ly/2Mqkd0k.

Każdy z nas z pewnością dobrze zdaje sobie sprawę z problemu, jakie tworzą rzeczy, których od jakiegoś czasu już nie potrzebujemy, a których nie chcemy się pozbyć z różnorodnych przyczyn. Aby nie zajmowały powierzchni domu, przeważnie przenosimy je na strych, do komórki lokatorskiej lub do piwnicy. Problem jednak w tym, iż po kilku miesiącach także w tych pomieszczeniach robi się na tyle ciasno, iż zwykłe ich użytkowanie bywa niemożliwe. Dopiero to nakłania wielu z nas do wykonania dogłębnych porządków, będących sposobnością do tego, by uwolnić się od nagromadzonych przedmiotów. Takie duże sprzątanie nierzadko organizujemy także, kiedy dziedziczymy po kimś mieszkanie bądź nabywamy zaniedbaną nieruchomość. Wypada zatem mieć pojęcie, co zrobić ze nagromadzonymi przedmiotami i jak bez problemu wykonać wywóz starych mebli z domu, poddasza oraz piwnicy.

Wywóz mebli – poznaj 3 najlepsze rozwiązania

Śmieci takie jak elementy stolarki okiennej, popsute meble, połamane panele ścienne lub podłogowe czy sprzęt RTV i AGD nie mogą trafić do kontenera przeznaczonego na śmieci zmieszane. Chcąc je wyrzucić, możemy wybierać z trzech możliwości. Pierwsze to samodzielne przewiezienie ich do PSZOKU, czyli Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych – wymaga to jednak posiadania adekwatnie dużego auta. Drugie to skorzystanie z okresowej zbiórki takich odpadów. Te odbywają się zwykle w miesięcznych odstępach – do czasu kolejnej zbiórki jesteśmy zatem przymuszeni znaleźć miejsce na przetrzymanie śmieci o pokaźnej objętości. Najbardziej optymalne jest ostatnie wyjście – zamówienie kontenera na odpady, który po napełnieniu odbierze odnajmująca go firma. Zatroszczy się ona również o legalną utylizację jego zawartości. Podmioty wypożyczające kontenery częstokroć oferują również profesjonalne wsparcie przy sprzątaniu strychu, piwnicy względnie całego magazynu.

Utylizacja starych mebli – nie tylko spopielenie

Stare meble, jeżeli zostaną przetransportowane do PSZOK-u albo przedsiębiorstwa trudniącego się utylizacją zawodowo, wcale nie muszą być trafić na składowisko lub zostać spopielone. Po zdemontowaniu ich na elementy składowe, a następnie podzieleniu komponentów według materiału, z którego były wytworzone, mogą być ponownie przetworzone, dzięki czemu posłużą do stworzenia nowych rzeczy. Utylizacja mebli, a głównie drewna, z którego w największej części są one wytworzone, polega zwykle na ich przetworzeniu w płyty wiórowe, które później wykorzystuje się do złożenia nowych szaf, łóżek bądź półek.

Siedziba:
MAX-GRUZ
Krakowska 37
30-698 Lusina

Mob.: +48 501 322 008
E-mail: [email protected]