Gdzie wykonać badania psychologiczne kierowców?

Gdzie wykonać badania psychologiczne kierowców?

Jeśli potrzebujesz zlecić badania kierowców Bielsko Biała, wejdź na http://www.badaniabielsko.pl.

Na sytuację na szosach w największym stopniu wpływają umiejętności obsługujących jeżdżące po nich samochody. Szczególnie ważne jest to dla kierowców profesjonalnych – na przykład taksówkarzy oraz kierowców ciężarówek i komunikacji miejskiej. W ich sytuacji ważne są tak kwalifikacje, jak i uwarunkowania psychiczne. Z tego względu przedstawiciele tych profesji w myśl prawa muszą we właściwym terminie zgłaszać się na badania psychologiczne kierowców. Warto więc napisać na ten temat kilka zdań. Jak często muszą być wykonywane? Na czym opierają się tego rodzaju badania psychotechniczne? I, co najważniejsze, jak należy się do nich nastawić?

Zasady badań psychologicznych kierowców

Badania kierowców muszą być przeprowadzane co pięć lat. Ta reguła nie obowiązuje jednak specjalistów, którzy skończyli pięćdziesiąt lat – muszą wszak przeprowadzać je co trzydzieści miesięcy. Badania psychologiczne kierowców przeprowadzane są przez psychologa w odpowiedniej poradni, który najpierw wykonuje badania charakterologiczne. Przybierają one postać konwersacji z kierowcą, podczas której odpowiada on na pytania na temat wyborów w skrajnych przypadkach. Następna część badań psychotechnicznych kierowców to test na inteligencję, natomiast następnie przeprowadzane są testy na odpowiednich urządzeniach, w czasie których sprawdzana jest umiejętność szybkiej reakcji, postrzeganie prędkości, podzielność koncentracji czy dostrzeganie w ciemności.

Badania psychotechniczne kierowców – o czym pamiętać?

Po ich przeprowadzeniu kierowca jest zapraszany na wizytę z psychologiem, który w jej trakcie informuje go, czy przeszedł badanie. Co ważne, powinniśmy wiedzieć, że nie dla każdego ich efekty będą pomyślne. Szanse na pomyślne przejście badań psychologicznych kierowców można na szczęście trochę zwiększyć. Jak? W internecie znajdziemy różne opisy działania maszyn, na jakich są przeprowadzane badania psychotechniczne – to świetne narzędzie, by wcześniej sprawdzić, jak one działają.

Siedziba:
Pracownia Psychologiczna PSYCHE
ul. Filomatów 10
43-316 Bielsko-Biała

Mob.: +48 608-315-680
E-mail: [email protected]