Drukowanie 3D – technologie dostępne w tej usłudze

Drukowanie 3D – technologie dostępne w tej usłudze

Druk 3D - więcej o ofercie na https://cadxpert.pl/drukowanie-3d/.

Drukowanie 3D to usługa skierowana zarówno do osób prywatnych, jak i firm. Kto ją najczęściej zleca? Usługa jest adresowana głównie do projektantów CAD, inżynierów, konstruktorów, osób zatrudnionych w wydziałach badawczo-rozwojowych i technicznych oraz przedstawicieli pozostałych branż przemysłu. Każda firma lub osoba, której potrzebny jest prototyp albo model koncepcyjny wydrukowany w technologii SLS,SLA, FDM, DMLS, oraz PolyJet, może złożyć zamówienie na te usługę, jeśli nie dysponuje własnym urządzeniem do drukowania 3D.

Drukowanie 3D – jakie usługi oferuje CadXpert?

CadXpert – lider na polskim rynku w zakresie profesjonalnych drukarek 3D i skanerów 3D – poza asortymentem oferuje też usługi, takie jak:
– projektowanie 3D,
– drukowanie 3D,
– skanowanie 3D
Poza przytoczonymi powyżej usługami CadXpert oferuje również szkolenia (stacjonarne i webinary). Na stronie firmy znajduje się również baza wiedzy. Są tam zarówno merytoryczne informacje od producentów urządzeń do druku 3D, jak i zredagowane przez wykwalifikowanych specjalistów CadXpert. Firma CadXpert jest też organizatorem i pomysłodawcą konferencji Forum Druku 3D.

SLA – dokładny wydruk 3D detali

Wydruk 3D w technologii SLA to pierwszy, pionierski sposób sporządzania szybkiego prototypowania. Ta technika – nazywana także stereolitografią – bazuje na utwardzaniu kolejnych warstw ciekłej żywicy promieniem lasera. Do kogo adresowana jest oferta drukowanie 3D w technologii SLA? Do podmiotów lub osób, które potrzebują modeli precyzyjnych, dokładnie odwzorowanych, z zachowaniem dokładności geometrii. To technika, która umożliwia niespotykaną rozdzielczość druku i wydruk wyrazistych krawędzi, detali, bardzo cienkich elementów oraz gładkiej powierzchni.

Technologia SLS – drukowanie 3D sproszkowanym poliamidem

Technologia drukowania 3D metodą SLS opiera się na analogicznej zasadzie jak przytoczona powyżej technika SLA. Także tutaj dodawane są kolejne warstwy tworzywa – w tym wypadku są to warstwy poliamidu w proszku. Jakie są najważniejsze zalety tej technologii wydruku 3D? SLS ma pokaźne możliwości produkcyjne. Technologia scalania laserem proszku poliamidowego zapewnia odporność chemiczną i mechaniczną oraz precyzję konturów.

Wydruk 3D w technologii FDM – barwne filamenty

Najbardziej rozpowszechnioną technologią drukowania 3D jest FDM – za jej uznaniem stoi bardzo dobry stosunek kosztów do jakości, a także możliwość użycia filamentów w ogromnej gamie barw. W toku druku metodą FDM model pokrywa się stopniowo warstwami materiału termoplastycznego – istnieje możliwość określenia grubości warstwy. Druk 3D FDM jest realizowany głównie przy pomocy drukarek 3D MakerBot oraz urządzeń profesjonalnych Stratasys. Tę technologię druku wykorzystują osoby, które potrzebują modeli koncepcyjnych lub prototypów.

Siedziba:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]