Co oferuje biuro rachunkowe?

Co oferuje biuro rachunkowe?

Zdobądź więcej informacji o ofercie biura rachunkowego Katowice, kliknij w to miejsce.

Prowadzenie finansów w małych przedsiębiorstwach jest często źródłem sporych problemów. Mniejsze podmioty rzadko mogą pozwolić sobie na to, aby przyjąć specjalistę na etat, a ich szefowie nie zawsze przygotowani na to, aby właściwie pokierować budżetem. Szczęśliwie rozwiązanie tej sytuacji jest prostsze niż może się to wydawać – wystarczy tylko zdecydować się na skorzystanie z usług oferowanych przez biuro rachunkowe. Co konkretnie w ten sposób uzyskamy? Jak zyskać gwarancję tego, iż poziom usług okaże się satysfakcjonujący?

Co zyskasz dzięki nawiązaniu współpracy z biurem rachunkowym?

Na pomoc biura rachunkowego powinniśmy postawić głównie ze względu na dobro finansów. Jeśli zostawimy finanse firmy profesjonalistom od finansów, zyskamy pewność, że konsekwencją ewentualnych kontroli prowadzonych przez fiskusa nie będzie nałożenie mandatu. Usługi oferowane przez biuro rachunkowe to poza tym oszczędność pieniędzy i pracy – nie musimy zajmować się rachunkowością na własną rękę, ani przyjmować do pracy księgowego na pełen etat. Warto też wspomnieć o swobodzie, jaką daje taka współpraca. Współcześnie nie ma już konieczności często jechać osobiście do biura rachunkowego, jako że wiele spraw można koordynować z księgowym korzystając z poczty elektronicznej.

Jak znaleźć biuro rachunkowe?

Poszukując biura rachunkowego nie rekomendujemy sugerować się tylko jego cennikiem – nadzwyczaj niskie ceny usług zazwyczaj oznaczają ich niezadowalającą jakość. Podczas poszukiwań biura rachunkowego szczególną uwagę zwróćmy na to, czy jego eksperci uzyskali właściwe uprawnienia, przykładowo certyfikat uprawniający do prowadzenia ksiąg rachunkowych wystawiany przez Ministerstwo Finansów do 2014 r. czy też certyfikat księgowego wystawiany przez CIK, czyli Centrum Informacji Księgowej. Dobrze też, jeżeli biuro rachunkowe poza obsługą zagadnień z obszaru finansów, oferuje dodatkowo usługi kadrowe, m.in. opracowanie umów o pracę, dzieło oraz zlecenie, prowadzenie ewidencji wynagrodzeń pracowników czy rozliczanie wyjazdów firmowych.

Siedziba:
Biuro Rachunkowe ABIS Sp. z o.o.
ul. Moniuszki 4/6
40-005 Katowice

Tel.: (32) 258-29-34
Mob.: +48 794-009-007
E-mail: [email protected]