Wynajem szalunków – czy jest opłacalny?

Wynajem szalunków – czy jest opłacalny?

Wypożyczalnia szalunków - zapoznaj się z aktualną ofertą.

Szalowanie jest wymieniane wśród najchętniej stosowanych w budownictwie technologii. Na czym się opiera? Szalunek to pewnego rodzaju forma, którą wypełnia się cementem – zazwyczaj przy wznoszeniu fundamentów. Szalunki bardzo często budowane są ze sklejki, ale można zaobserwować także wersje wykonane ze stali, a niekiedy również plastiku. Innymi ważnymi elementami szalunków są dźwigary oraz podpory, bo te umożliwiają osiągnięcie odpowiednich rezultatów. Jednak ze względu na wysokie ceny nie wszystkie firmy budowlane mają własne szalunki. Jeśli okażą się niezbędne, mają szansę wszak po prostu je wynająć – tym bardziej, iż wynajem szalunków to obecnie bardzo popularna usługa.

Kupno czy wynajem szalunków?

Zakup swoich szalunków okaże się trafionym pomysłem dla firm często przyjmujących zlecenia na wykonanie fundamentów, gdyż jak już wspomnieliśmy, będą one w tym celu absolutnie potrzebne. Jeśli z kolei wykonywanie fundamentów nie jest najważniejszą usługą danej ekipy, warto rozważyć zalety, które daje nam wynajem szalunków. Dlaczego dobrze na niego postawić? Przede wszystkim z powodów finansowych – wynajęcie szalunków parę razy w sezonie jest bardziej korzystne niż ich zakup. Dobrze wspomnieć także o funkcjonalności, ponieważ przechowywanie sporadycznie wykorzystywanych szalunków może powodować duże koszty.

Jaka firma zaoferuje wynajmem szalunków?

Kiedy postawimy na wynajem szalunków, warto dokładnie przemyśleć to, która firma nam je wypożyczy. Jak ją wybrać? Najlepiej wybrać ofertę ekipy specjalizującej się w sprzedaży sklejki dla firm budowlano-remontowych – dzięki temu otrzymamy gwarancję tego, iż szalunki będą solidne oraz funkcjonalne. Bardzo ważna będzie również obsługa klienta – w sytuacji, kiedy coraz bliższy jest termin rozpoczęcia prac nie możemy zaakceptować opóźnienia. W razie wahania się dobrze z kolei wejść do sieci, by dowiedzieć się, co o ofercie konkretnego przedsiębiorstwa myślą poprzedni klienci.

Siedziba:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]