Budowa domów z bali – technologia, która przeżywa renesans

Budowa domów z bali – technologia, która przeżywa renesans

Budowa domów z bali - usługa dostosowana do waszych potrzeb.

Domy wznoszone w technologii zrębowej, czyli mówiąc inaczej domy z bali, cieszą się zwiększającą się popularnością. Są wznoszone coraz częściej i stanowią świetną alternatywę dla klasycznych domów murowanych. Domy takie wznosi się ze zrobionych z drewna bali, które układa się w dość charakterystyczny sposób. To stara metoda wznoszenia domów, którą doceniliśmy ponownie.

Budowa domów z bali: cechy charakterystyczne takich domów?

Powiększająca się cały czas popularność tak wznoszonych domów nie wzięła się znikąd. Przede wszystkim domy wznoszone w technologii zrębowej prezentują się wyjątkowo pięknie. Do tego w ich wnętrzu panuje niezwykła atmosfera, za sprawą której mieszka się w nich wspaniale. Drewno to całkowicie naturalny izolator termiczny. To właśnie dlatego domy w technologii zrębowej nie wymagają wykonywania zajmującego mnóstwo czasu i niezwykle drogiego ocieplenia. Są dużo cieplejsze niż domy murowane, które zazwyczaj generują ogromne straty ciepła. Jeśli tylko domy z bali będą odpowiednio konserwowane, przetrwają w bardzo dobrym stanie bardzo długi czas. Koszt ich wykonania naprawdę nie jest za wysoki, dzięki czemu także pod tym względem konkurują one z technologiami innego rodzaju. Domy budowane z bali naprawdę często spotkać można na terenach położonych w górach oraz na Suwalszczyźnie. Nie oznacza to jednak, że nie są obecnie chętnie budowane też w innych regionach Polski. Bale są właściwie przygotowywane, co sprawia, że są odporne na działanie wilgoci i innych czynników atmosferycznych. To właśnie z tego powodu domy wykonane z drewnianych bali mogą być wznoszone we wszystkich częściach kraju.

Budowa domów z bali: pomoc fachowca jest potrzebna

Stawiając na dom z bali, trzeba pamiętać, aby zarówno wykonanie projektu, jak i prowadzenie prac budowlanych powierzyć fachowcom, którzy specjalizują się w takim rodzaju budownictwa. Tylko wtedy można mieć pewność, że dom zostanie zaprojektowany i wybudowany prawidłowo, a podczas użytkowania nie ujawnią się nieprzyjemne niespodzianki.

Siedziba:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]