Akcesoria szalunkowe – wzmocnienie deskowań

Akcesoria szalunkowe – wzmocnienie deskowań

Zamów akcesoria szalunkowe.

Akcesoria szalunkowe to podzespoły, które służą do wzmacniania deskowań i przydają się na każdej budowie. Jakie moduły używa się w trakcie szalowania? Dlaczego warto kupić je w sklepach internetowych?

Akcesoria szalunkowe – ich rodzaje i zastosowanie

Żeby szalunki używane do wykopów, stropowe czy ścienne były wykonane w prawidłowy sposób, niezbędne są odpowiednie akcesoria szalunkowe. Ich producenci dostarczają obecnie sporo elementów używanych do wzmacniania konstrukcji, m.in. ściągi szalunkowe, sworznie napinające, napinacze rygla, nakrętki, zaciski sprężynowe, klucze do żabek napinających i rusztowań, listwy fazujące czy pozycjonujące, korki i stożki oraz rurki dystansowe. Ściąg szalunkowy, nazwany też ankrą szalunkową, to pręt z gwintami, który pozwala zachować stosowny rozstaw pomiędzy poszczególnymi płytami szalunkowymi. Ściąg centrujący służy do łączenia narożnika z płytą szalunkową. Do ściągu dołączone są nakrętki przegubowe, talerzowe lub motylkowe. Natomiast żabki napinające stosowane są jako uchwyty umożliwiające spięcie szalunku za pomocą drutu zbrojeniowego. Żabki gwarantują szczelność konstrukcji po usunięciu szalunków. Pośród akcesoriów szalunkowych istotną rolę pełnią także dystanse, dzięki którym możliwe jest utrzymanie właściwej odległości pomiędzy szalunkiem a prętami. Przy kupowaniu akcesoriów nie sposób nie wziąć pod uwagę także ocynkowanych nakrętek pasujących do ankr.

Dlaczego warto zamówić akcesoria szalunkowe online?

Szeroki wachlarz akcesoriów szalunkowych dostępny jest w bogato zaopatrzonych sklepach internetowych. Witryny internetowe oferują świetnej jakości elementy od wielu producentów. Akcesoria szalunkowe pasują do popularnych deskowań Rasto, Peri czy Tekko i można je nabyć w rozsądnych cenach.

Siedziba:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]