Wyprawa na górę Kilimandżaro – wycieczka jakich mało

Wyprawa na górę Kilimandżaro – wycieczka jakich mało

Sprawdź Kilimandżaro wyprawa na https://www.exploruj.pl/wyprawy/kilimandzaro-mount-meru-i-safari-w-afryce/.

Zdobywanie górskich szczytów to pragnienie dużej części globtroterów, którzy kochają ekstremalne wyjazdy. Niezatartych przeżyć z pewnością zapewni ekspedycja na Kilimandżaro.

Czy warto wziąć udział w wyprawie na Kilimandżaro?

Zlokalizowany w Tanzanii szczyt jest dominującą górą Afryki – wznosi się nieomal 6 km n.p.m. Obieżyświatów zachęcają przede wszystkim malownicze krajobrazy, kurczące się już lodowce, a także możliwość zobaczenia zagrożonych gatunków zwierząt w ich naturalnym otoczeniu. Masyw tworzą trzy góry stanowiące ślad po wulkanach – Uhuru, Mawenzi oraz Shira. Wyprawa na ten szczyt Afryki wymusza należyte przygotowanie się – ze względu na ogromną wysokość istnieje zagrożenie rozwinięcia się choroby wysokościowej, natomiast niestabilne warunki atmosferyczne sprawiają, iż dotarcie na szczyt masywu jest dla turystów ciężkim zadaniem. Osoby szykujące się do uczestnictwa w wyprawie muszą charakteryzować się świetną kondycją psychiczną oraz fizyczną, które umożliwią pieszą podróż przez blisko 7 do 9 godzin każdego dnia.

Co powinno się wiedzieć przed wyjazdem na Kilimandżaro?

W okresie przygotowywania się do wyprawy na Kilimandżaro trzeba poddać się obligatoryjnemu szczepieniu przeciwko febris flava, po którym odbierzemy tzw. Żółtą Książeczkę. Zanim wyjedziemy warto również zrobić zapas leków zmniejszające zagrożenie zachorowania na malarię. Przed zarażeniem się ochroni też należyta profilaktyka – zastosowanie środków odstręczających insekty, a także korzystanie z odzieży zakrywającej nogi i ramiona. A w jaki sposób zapobiec wystąpieniu choroby wysokościowej? Ekspedycja na szczyt Kilimandżaro należy poprzedzić trwającą kilka dni aklimatyzacją, która przyszykuje organizm do do rozrzedzonej atmosfery.

Siedziba:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]