Wycieczki trekkingowe - ta niezwykła oferta każdego zadowoli.
Wycieczki w góry mają różne postaci. Od krótkich przechadzek po prostych trasach w bliskim sąsiedztwie ośrodków turystycznych, przez piesze, wielogodzinne marsze po trasach stojących wyżej pod względem trudności, aż po zaawansowane trekkingi. Żeby podjąć się trekkingach, konieczna jest praktyka w przemieszczaniu się po górach (zarówno oznaczonymi szlakami, jak i poza nimi), minimum dobra sprawność fizyczna, jak również biegłość obsługiwania sprzętu turystycznego oraz wspinaczkowego. Aczkolwiek za nieraz ogromny nakład pracy otrzymujemy możliwość kontaktu z dziką przyrodą i delektowania się niesamowitymi widokami.
Trekkingi – dopasuj właściwy stopień trudności do swojego doświadczenia
Stopień trudności technicznej jest uzależniony od terytorium, przez które przebiegają trekkingi. Specjaliści wymieniają trzy stopnie trudności pieszych wypraw w regiony górskie. W trekkingach pierwszego stopnia uczestniczyć mogą Ci, którzy mają dobrą sprawność fizyczną, a ich zdrowie nie stanowi przeszkody do większej aktywności. Następny stopień trudności wymaga lepszej kondycji i minimum minimalnego doświadczenia w górach – chociażby w Karpatach. Ostatni poziom to wyprawy dla osób z najlepszą kondycją fizyczną, znajomością specyfiki wysokich łańcuchów górskich i radzącym sobie z obsługiwaniem sprzętu, a także niebojących się ciężkich warunków obozowania w czasie długiej wyprawy.
Trekkingi w Azji i Europie
Trekkingi można praktykować w każdych górach. W Polsce pasjonaci tego rodzaju rozrywki bardzo cenią sobie trasy w Tatrach. Jeśli zaś chodzi o inne pasma na kontynencie europejskim, ogromnym uznaniem szczycą się graniczące z Azją Kaukaz i Ural, Alpy, wschodnia część Karpat oraz Góry Przeklęte na Bałkanach. Najbardziej obeznane w trekkingu jednostki powinny zaś sprawdzić swoje umiejętności w trakcie wyprawy w Karakorum, Himalajach bądź Andach.
Siedziba:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko
Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail:
[email protected]