Trekkingi w Himalajach – najpopularniejsze trasy

Trekkingi w Himalajach – najpopularniejsze trasy

Oferta trekkingów w Himalajach w rozsądnej cenie. Sprawdź co dla Ciebie mamy.

Łańcuch Himalajów wraz z położonym w pobliżu pasmem Karakorum to góry owiane legendą. Wpływ na to ma wiele czynników – w głównej mierze fakt, że są to najwyższe pasma górskie naszej planety i to oczywiście w tym miejscu znajdują się wszystkie ośmiotysięczniki. Nie sposób nie wspomnieć również o olbrzymiej skali trudności poniektórych szczytów i tym, że to właśnie te góry stały się areną rywalizacji uznanych wspinaczy z całego globu. Nie dziwi nas zatem popularność, jaką wycieczki w Himalaje cieszą się także wśród zwykłych turystów.

Jak przygotować trekking w Himalajach?

Na początku należy podkreślić, że jeśli idzie o trekking, Himalaje oraz Karakorum są najtrudniejszymi pasmami górskimi – nawet, jak wyprawa nie wiąże się z wejściem na dany wierzchołek. Kłopoty sprawia także samo przygotowanie podróży – rezerwacja biletów lotniczych czy otrzymanie wizy i pozwolenia. Z tej przyczyny optymalnym wyjściem będzie skorzystanie z oferty firm planujących trekkingi w wysokich górach. Kolejną zaletą jest piecza profesjonalnych przewodników (w tym polskojęzycznych), co sprawi, że trekking w Himalajach stanie się bezpieczny nawet dla osób, nie mających praktyki w poruszaniu się po tak wysokich górach.

Trekking w Himalajach – nie tylko dla profesjonalistów

Z jasnych przyczyn osoby pierwszy raz przybywające w Karakorum lub Himalaje z rzadka decydują się na zdobywanie ośmiotysięczników. Nie świadczy to jednak, że te góry pozostaną ich niespełnionym marzeniem, ponieważ nieraz aranżowane są trekkingi wokół takich szczytów jak Everest, Annapurna czy Lhotse. Na uczestników tych wypraw czeka nie tylko sposobność pokonania własnych słabości, ale też możliwość przyjrzenia się codziennemu życiu mieszkańców Nepalu oraz podziwianie jedynych w swoim rodzaju krajobrazów, jak , przykładowo, lodowiec Khumbu u podnóży Everestu.

Siedziba:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]