Trekkingi w Dolomitach dla miłośników aktywnego wypoczynku

Trekkingi w Dolomitach dla miłośników aktywnego wypoczynku

Więcej na temat Dolomity trekking na www.exploruj.pl.

Sympatycy aktywnego wypoczynku na pewno przebyli prawie wszystkie szlaki trekkingowe w naszym kraju, które wyznaczone są w Tatrach, w Karkonoszach i w Bieszczadach. Oczywiście są one porywające, jednakże osoby, które często praktykują ten typ sportu z czasem pragną doświadczyć jeszcze raz ekscytacji płynącej z ekskursji po mało znanym zakątku świata. Dlaczego zatem ograniczać się tylko do marszrut w Polsce, jeśli można zachwycać się cudownymi widokami we włoskich Dolomitach?

Alpejskie Dolomity – masyw górski, który trafił do wykazu światowego dziedzictwa UNESCO

Dolomity, czyli masyw górski położony w całości w północno-wschodniej części Włoch, charakteryzują się znaczną liczbą stromych turni, poszarpanych grani i baszt skalnych, które w ciągu dnia pod wpływem promieni słonecznych zmieniają swoją barwę. Jest to też jeden z najpiękniejszych masywów górskich naszego kontynentu (o ile nie świata!), nie dziwi zatem, iż w pierwszej dekadzie XXI wieku dodano je do spisu światowego dziedzictwa UNESCO. Pomimo tego, że w Dolomitach występują bardzo strome stoki, kilkudziesięciometrowe pionowe skalne ściany i wiele urwisk, wytyczono w nich również mnóstwo łatwiejszych tras krajobrazowych, z którymi dadzą sobie radę turyści uprawiający trekking.

We włoskich Dolomitach spędzisz również w interesujący sposób zimowe miesiące

Początkujących pasjonatów trekkingu z pewnością zachwyci przeprawa przez te góry po via ferratach, to znaczy po trasach turystycznych zaopatrzonych w stalowe liny zabezpieczające. Scenariusz wypraw tego typu jest tak opracowany, aby członkowie grupy przeszli instruktaż z zasad asekuracji, jak również metod poruszania się po takim szlaku. Zaznajomieni z górami i wyróżniający się wysokim przygotowaniem fizycznym turyści będą zadowoleni z przeprawy szlakiem po graniach Brenty, najbardziej rozpoznawalnego pasma górskiego Dolomitów. Wycieczka ta jest dla wielu osób fizycznie bardzo wyczerpująca, lecz jej uczestnicy zapewne zapamiętają ją do końca życia. W Dolomitach można spędzić też w aktywny sposób zimowe miesiące, poruszając się po mało stromych obszarach na rakietach śnieżnych. Tak można zachwycać się między innymi szczytami grupy Dolomiti di Sesto i wierzchołkiem Averau.

Siedziba:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]