Kompleksowy skład książek

Kompleksowy skład książek

Dowiedz się więcej o składzie książek.

Dawniej odpowiadał za to zecer, obecnie jest przeprowadzany w środowisku wirtualnym. Skład książek nie jest już zajęciem tak długotrwałym, ale nadal potrzeba do tego dużej precyzji, znajomości rozmaitych zasad i szerokich zdolności. Na czym konkretnie polega? Jakim osobom powierzyć podobne zlecenia?

Oprogramowanie do składu książek

Na rynku dostępnych jest mnóstwo programów umożliwiających fachowy skład książek lub pozostałych publikacji. Największą popularnością cieszy się z pewnością Adobe InDesign, którego używa większość fachowców DTP. Nieco mniej chętnie stosowany okazuje się natomiast QuarkXPress. Obydwie aplikacje to rozwiązania płatne, ale stworzona została też darmowa alternatywa – Scribus.

Zasady składu książek

Skład książek musi uczynić tekst jak najbardziej przejrzystym – nieodpowiednio sformatowany tekst szybko zniechęci odbiorcę, przez co ten nie zapozna się z nim w całości. Ważne okazują się także aspekty estetyczne – książka powinna odpowiednio się prezentować. Duże znaczenie ma oprócz tego to, w jaki sposób tekst sąsiaduje z innymi elementami stronicy – zdjęciami oraz ozdobnikami.

Kto zleca skład książek

Na tego rodzaju usługi decydują się często redakcje czasopism oraz pozostałych publikacji – szczególnie, jeśli są to nieduże firmy i nie posiadają własnych fachowców. Znaczenie składu książek rośnie także ze względu na zapotrzebowanie na samodzielną publikację.

Skład książek – jak szukać wykonawców?

Najlepszym wyjściem okaże się powierzenie podobnych zleceń agencji reklamowej – tego rodzaju przedsiębiorstwa używają odpowiednich aplikacji, dzięki czemu zyskamy gwarancję, że końcowy efekt spełni nasze potrzeby.

Siedziba:
Pracownia Register
ul. Murarska 3c lok. 8
31-311 Kraków

Tel.: +48 12 265 85 50
Mob.: +48 503 342 656
E-mail: [email protected]