Rozwiązania dla biznesu – czym jest mass collect?

Rozwiązania dla biznesu – czym jest mass collect?

Zainteresowany mass collect? Skieruj się tu.

Mass collect jest usługą, która umożliwia błyskawiczną weryfikację wpłat. Opisujemy w skrócie, jak działa mass collect i jak upraszcza pracę dużym oraz małym firmom.

Mass collect – korzyści z przydzielenia kontrahentom indywidualnych numerów rachunków

Działanie mass collect jest tak naprawdę stosunkowo proste. Polega na nadaniu wszystkim klientom indywidualnego numeru rachunku, który staje się równocześnie ich identyfikatorem. Takie rozwiązanie jest pomocne wszędzie tam, gdzie w regularnych cyklach obsługiwana jest duża grupa klientów, a więc na przykład w szkołach prywatnych, w firmach telekomunikacyjnych czy wszystkich działalnościach, gdzie wykorzystuje się płatności abonenckie (między innymi w klubach fitness). Należności wpływające w systemie mass collect trafiają na wskazany firmowy rachunek bankowy, niemniej jednak uprzednie przypisanie klientom indywidualnych numerów rachunków pozwala na ich sprawniejszą identyfikację, bez względu na to, jakim sposobem wykonali oni wpłatę (standardowy przelew, przelew z karty lub przelew za pośrednictwem poczty). Zastosowanie mass collect przekłada się też na szybsze księgowanie przelewów aniżeli w przypadku księgowania manualnego, a równocześnie na wyeliminowanie potencjalnych omyłek nierzadko przydarzających w czasie tej czynności.

Mass collect także dla firm rozliczających poniżej stu faktur

Choć usługa mass collect nie jest obecnie oferowana w większości banków (posiadają ją między innymi Bank Pekao i BNP Paribas) warto zastanowić się nad jej zastosowaniem w firmie, nawet takiej, która co miesiąc obsługuje poniżej stu faktur. Wdrożenie mass collect niesie ze sobą bowiem pewne korzyści, takie jak oszczędność czasu pracowników zajmujących się księgowością, opcja integracji z systemem finansowo–księgowym (a tym samym łatwiejsze kontrolowanie wpływających należności) czy połączenie z aplikacjami Finance Automation. Taką autorską aplikacją przeznaczoną do automatycznej obsługi należności jest Flobo. Pozwala ona nie tylko na integrację z usługą mass collect banku, ale posiada też opcję przesyłania przypomnień o zbliżających się płatnościach oraz windykacji, co po jakimś czasie efektywnie zwiększa terminowość u kontrahentów otrzymujących faktury.

Flobo

Mob.: +48 730 74 55 30
E-mail: [email protected]