Kiedy wziąć kredyt gotówkowy?

Kiedy wziąć kredyt gotówkowy?

Kredyt gotówkowy jest na pewno jedną z najchętniej zamawianych usług oferowanych przez banki. Nie znajdziemy w tym rzecz jasna nic zaskakującego, gdyż możemy uzyskać tak już niewielkie sumy – w wielu bankach minimalna suma kredytu gotówkowego to pięćset PLN. Może on także być formą pokrycia poważniejszych zakupów, bowiem najczęściej jego maksymalna suma to nawet 100 000 złotych, jednak osoby o największych dochodach – między innymi lekarze – mają szansę pożyczyć aż pół miliona złotych. Ceny kredytu gotówkowego są zależne w szczególności od możliwości finansowych kredytowej wnioskodawcy i wynoszą od 8 do aż 16 procent. Co poza tym warto na jego temat wiedzieć?

Kredyt gotówkowy – o czym pamiętać?

Jak możemy wywnioskować z materiałów reklamowych, kredyty gotówkowe są dostępne dla niemal wszystkich chętnych. Wniosek, jaki składamy jest szybko rozpatrywany, dzięki czemu fundusze otrzymujemy maksymalnie po paru dniach, a dzięki niewielkim restrykcjom, mają szansę uzyskać go również klienci z niedużymi dochodami. To jednak nie znaczy, że kredyt gotówkowy będzie przyznany wszystkim, gdyż podobnie jak przy każdym rodzaju pożyczki, bank przeanalizuje zdolność kredytową. Środki pozyskane dzięki kredytowi gotówkowemu możemy przeznaczyć na każdy cel – zarówno na zakup akcesoriów AGD, jak i pojazdu czy pokrycie kosztów wymarzonego wyjazdu.

Jak bez ryzyka zaciągnąć kredyt gotówkowy?

Decydując się na zaciągnięcie kredytu gotówkowego, należy uświadomić sobie, że nietrudno wtedy o błędy, a ich skutkiem okazują się zazwyczaj poważne finansowe tarapaty. Dlatego wybór oferty powinniśmy starannie przemyśleć, porównując zarówno odsetki, jak i inne wydatki – na przykład ubezpieczenie czy prowizję. Najlepszym rozwiązaniem na pewno będą więc porady doświadczonego doradcy kredytowego, który wybierze kredyt odpowiedni dla naszych zarobków, abyśmy mogli spłacić go bez większych problemów.