Dlaczego warto wybrać się na skitury?

Dlaczego warto wybrać się na skitury?

Potrzebujesz więcej informacji o aktualnej ofercie skitur? Znakomicie trafiłeś! Wejdź na https://www.exploruj.pl/rodzaj-wyprawy/wyprawy-na-skitury-i-rakiety/.

Większa część osób podróżujących w góry w okresie zimowym, udaje się tam z reguły wyłącznie po to, żeby spędzać dni na szaleństwie na nartach bądź na desce snowboardowej. Lecz nie jest to jedyna forma aktywnego wypoczynku, którą można uprawiać zimą w górach. Osoby, które chcą przekonać się, czy poradzą sobie z bardziej wyczerpującym fizycznie wyzwaniem, powinny choć raz w życiu zapisać się na skitury albo wyprawy na rakietach.

Skitury – przeznaczone jedynie dla obytych w górach osób

W ostatnich latach turystyka na nartach przeżywa swój boom. Coraz więcej osób nie oczekuje już sztampowego odpoczynku w drewnianym, góralskim domu i przelotnego zjazdu z przepełnionych tras narciarskich. Ci, którzy pragną poznać góry lepiej, decydują się na przeżywanie ich uroków podczas stosunkowo wyczerpujących, ale przynoszących sporo satysfakcji skitur. Jazda terenowa na nartach jest jednakże rekomendowana jedynie dla obeznanych w górach narciarzy, którzy poznali bardzo dobrze technikę jazdy i którzy potrafią również posługiwać się rakami oraz czekanem. Czemu? Przemieszczanie się poza dostosowanymi dla turystów trasami, jest po prostu dużo trudniejsze. Wymaga także posiadania lżejszych nart i butów.

Skitury – nie tylko Bułgaria i Włochy

Skitury odbywają się w licznych pasmach górskich. Na naszym kontynencie ulubionymi destynacjami pasjonatów turystyki narciarskiej są niewątpliwie włoskie Alpy i Riła oraz Pirin w Bułgarii, gdzie bardzo dobrze poradzą sobie nawet skiturowcy na średnim poziomie zaawansowania. Turyści z Polski nie nie muszą jednak ograniczać się tylko do wypraw organizowanych na terenie Europy – na nartach można zwiedzić łańcuch górski afrykańskiego Atlasu Wysokiego, gdzie panują perfekcyjne warunki do wypraw tego rodzaju. W czasie takiej skitury najważniejszą atrakcją jest sposobność wejścia na szczyt Jabal Toubkal, który leży na wysokości przeszło 4000 metrów nad poziomem morza. Osoby zainteresowane udziałem w tego typu wypadzie w górach, które nie są pewne, czy jakaś wyprawa okaże się adekwatna do wykazywanych przez nie umiejętności narciarskich, mogą liczyć na doradztwo instruktorów współpracujących z organizatorami skitur.

Siedziba:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]