Czego można nauczyć się na kursach modelowania 3D?

Czego można nauczyć się na kursach modelowania 3D?

Modelowanie 3D. Uzyskaj więcej informacji.

Świat rysunku bez ustanku się przekształca i coraz częściej artyści odchodzą od dotychczasowych technik preferując wykonywanie swoich prac tylko w formie cyfrowej. Współczesne aplikacje graficzne dają twórcom nie tylko wolność wykonywania ilustracji 2D, ale także modelowania trójwymiarowych obiektów. Zapoczątkowanie przygody z modelowaniem 3D nie generuje obecnie wielkich wydatków – można przecież zainstalować program Blender, który daje wiele możliwości tworzenia animacji i obrazów 3D, a który przy tym jest całkowicie bezpłatny.

Nauka modelowania 3D najlepiej pod okiem doświadczonego nauczyciela

Korzystania z każdego programu można nauczyć się na własną rękę, aczkolwiek proces ten trwa wtedy dłużej i nierzadko jest niezwykle irytujący. Z tego też powodu uczestnictwo w kursie modelowania 3D przyniesie sporo korzyści przede wszystkim osobom, które niedawno poznali program Blender. Rozpoczynanie pracy z kolejnymi funkcjami oraz narzędziami bądź nanoszenie rozmaitych efektów świetlnych i tekstur na modelowany obiekt przebiegnie łatwiej, jeśli odbywać się będzie pod okiem wykwalifikowanego dydaktyka. Nauczyciel na bieżąco prowadzi korektę modeli tworzonych przez uczestnika kursu wskazując elementy, które wymagają dopracowania oraz sugerując ku temu stosowne rozwiązania. Jak w wypadku innych kursów dobrze jest, aby był on prowadzony w jak najmniej licznych grupach, co da pedagogowi możliwość poświęcenia każdemu uczestnikowi pełnej uwagi.

Modelowanie w Blenderze 3D entuzjastów 3D a także profesjonalistów

Tworzenie modeli oraz animacji 3D jest współcześnie zdolnością poszukiwaną i cenioną zwłaszcza w świecie filmu, gier wideo i projektowania. Poznanie oprogramowania Blender 3D poszerza tym samym przyszłe perspektywy zawodowe. W trakcie kursu tworzy się wstępne profesjonalne dzieła, które później można śmiało zamieścić w swoim portfolio. Nie znaczy to jednak, iż kursy modelowania 3D przeznaczone są wyłącznie do osób, które chcą pracować zawodowo m.in. w branży filmowej i wiążą z tym swoją przyszłość zawodową. Duża liczba uczestników tego rodzaju warsztatów to po prostu artyści i hobbyści, którzy pragną rozwijać swoje dotychczasowe umiejętności lub odkryć nowe drogi ekspresji.

Siedziba:
Pracownia Domin Kraków
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 517 230 274
E-mail: [email protected]