Co to jest malarstwo cyfrowe i jak się go nauczyć?

Co to jest malarstwo cyfrowe i jak się go nauczyć?

W tym miejscu otrzymasz szczegółowe informacje dotyczące malarstwa cyfrowego.

Sztuki wizualne nie pozostają w tyle i od końca XX wieku starają się podążać drogą rozwoju cyfrowego. Talent do malowania tradycyjnymi metodami współcześnie nie jest już wystarczająca, żeby znaleźć pracę w branży gamingowej lub filmowej, dlatego że te gałęzie rozrywki na etapie kreowania postaci i świata przedstawionego wykorzystują głównie zaawansowane oprogramowanie. Wiedząc o tym wiele początkujących artystów rozpoczynając swoją przygodę z rysowaniem błyskawicznie stara się przyswoić sobie popularne programy, wykorzystywane na co dzień w malarstwie cyfrowym.

Jakie programy do digital paintingu wykorzystują współcześni twórcy

Istnieje mnóstwo programów wykorzystanych obecnie do tzw. digital paintingu, czyli malarstwa cyfrowego. Jednym z najstarszych z nich jest Photoshop od Adobe, który pomimo iż służył przede wszystkim jako software do retuszu zdjęć, błyskawicznie został głównym oprogramowanie game devów oraz artystów. W wyniku powodzenia Photoshopa pojawiły się inne analogiczne programy, jak m.in. GIMP, Krita czy Corel Painter, w których dzięki użyciu rozmaitych cyfrowych pędzli można tworzyć dzieła niewiele różniące się od malunków wykonanych farbami akrylowymi, akwarelami lub gwaszem. Digital painting zapewnia twórcom bezgraniczną wolność – artysta ma możliwość poprawiania niefortunnych maźnięć pędzla, ale też ponosi mniejsze wydatki. Cyfrowych farb nie musisz przecież kupować!

Digital painting – nauka z udziałem instruktora

Zasadniczo nauka digital paintingu odbywa się tak jak poznawanie tradycyjnych technik malarskich. Oczywiście pierwsze próby warto podjąć samemu, lecz by właściwie rozwinąć swój warsztat, a zarazem poznać istotne triki używania pędzli oraz wszelkie funkcje oprogramowania, należy wykupić kurs przygotowany przez biegłego instruktora. Jeżeli w sąsiedztwie twojego miejsca zamieszkania nie ma szkoły rysunku, która oferuje lekcje malarstwa cyfrowego, możesz wykupić dostęp do rozlicznych video kursów Photoshopa online. Zróżnicowanie zagadnień jakie omawiają takie kursy jest ogromne i nie uczą one jedynie podstaw działania oprogramowania. Istotne jest jednakże, aby decydując się na kurs digital paintingu online znaleźć taki, który pozwala użytkownikowi na konsultacje z twórcą szkolenia.

Siedziba:
Digitalownia Studio Grafiki 2D i 3D
Workshop Kraków Sp. z o.o.
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 797-274-186
E-mail: [email protected]