Bagażnik rowerowy na hak – garść podstawowych informacji

Bagażnik rowerowy na hak – garść podstawowych informacji

Platformy rowerowe kupisz na https://ebagaznik.pl/pl/c/Platformy-rowerowe/66.

Rozbudowa tras rowerowych nie tylko w największych aglomeracjach, ale także w szeregu miasteczek turystycznych w kraju i za granicą spowodowała, iż pakując się na wakacje pragniemy wziąć jeszcze rower. Jeśli nasz rower się składa, a przy tym podróżujemy w pojedynkę, można po prostu przygotować dla niego przestrzeń w bagażniku. Trudności pojawiają się, gdy wyruszamy z kilkuosobową rodziną i chcemy wziąć trzy lub cztery rowery. W tych okolicznościach powinno się użyć platformy rowerowej na hak.

Czy platforma rowerowa na hak wpływa na prowadzenie auta?

Rowery da się przewieźć na platformie rowerowej montowanej na haku bądź na dachu auta, instalując na nim dodatkowe uchwyty rowerowe do bagażnika dachowego. Oba sposoby umożliwiają transport nawet do czterech jednośladów. Uchwyty rowerowe są tańszym rozwiązaniem, jednakże mają również nieco minusów. Umocowanie, a potem zdjęcie z nich roweru, może być dość kłopotliwe zwłaszcza dla niewysokich osób. Ponadto ułożenie rowerów na dachu zwiększa wysokość pojazdu, i chociaż na ogół nie przeszkadza to w czasie przejazdu pod niskimi bramami, mostami czy kładkami dla pieszych, to zmienia sterowność samochodu ze względu na to, iż jest on bardziej podatny na silne powiewy wiatru. Z kolei platformy rowerowe montowane na hak przedłużają auta, wobec tego osoby je prowadzące muszą zachować szczególną ostrożność w czasie parkowania tyłem i cofania samochodu. Jednoślady ułożone na platformie w wielu przypadkach także sterczą poza szerokość pojazdu, co może utrudniać wymijanie innych uczestników ruchu na ciasnych uliczkach.

Bagażnik na rower – sprawdzić przed jego kupnem?

Decydując się na kupno bagażnika na rower na hak powinno się przedtem uwzględnić parę kwestii. Jest to dość kosztowny sprzęt, tym samym warto już na początku ustalić ile rowerów maksymalnie będziemy pragnęli zabrać ze sobą. Platforma rowerowa dobrej firmy, np. od Thule, będzie służyła nam kilkanaście lat i jeśli kupujemy ją w celu zabrania jej na rodzinne podróże, powinno się zdecydować się na taką, na której ulokujemy trzy czy też 4 jednoślady. Innym istotnym czynnikiem jest sprawdzenie łącznego ciężaru rowerów – przed zakupem platformy należy upewnić się czy wytrzyma ona obciążenie jakie chcemy na niej zamontować. Dowiedzmy się również jak doczepiane są rowery do bagażnika na hak. Większa ilość mocowań podtrzymujących jednoślad na miejscu obniża szanse na jego przemieszczenie się w trakcie podróży, grożące ewentualnym zarysowaniem lakieru. W przypadku pytań, jaką platformę na rower wybrać, polecamy skonsultować się z pracownikiem sklepu mającego w ofercie taki sprzęt.

Siedziba:
AUTO-PLUS Zbigniew Haluch
ul. Prądnicka 79
31-202 Kraków

Tel.: +48 (12) 416-20-08
Mob.: +48 602-790-666
E-mail: [email protected]