Najpiękniejsze miejsca do zwiedzania w Małopolsce – jak zaplanować wizytę na południu Polski?

Najpiękniejsze miejsca do zwiedzania w Małopolsce – jak zaplanować wizytę na południu Polski?

Zajrzyj tu jeśli pragniesz poznać ciekawe miejsca w Małopolsce.

Choć małopolskie jest jednym z mniejszych województw w naszym kraju, ma ono sporo do zaoferowania zarówno odwiedzającym z innych części kraju, jak i zza granicy. Dzieje się tu dużo, stąd nieraz z trudem można znaleźć coś dla siebie w zalewie informacji o godnych zobaczenia zabytkach oraz najnowszych eventach sportowych bądź kulturalnych w Małopolsce.

Serwis o atrakcjach w Małopolsce – co tu odnajdziesz?

By przybliżyć przyszłym zwiedzającym atrakcje turystyczne tego regionu, stworzono serwis visitmalopolska.pl. Publikowane są tu wiadomości nie tylko o nieznanych i znanych miejscach oraz zabytkach w tym województwie, jak też o wystawach i eventach kulturalnych, folklorystycznych czy sportowych organizowanych na jego obszarze. Witryna prowadzona jest Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego w ramach projektu MSIT, czyli Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. W czym pomoże witryna? Podróżnicy myślący o przyjeździe do Małopolski o razu na głównej stronie dostrzegą mapkę, na której ekspresowo znajdą muzea i zabytki, schroniska, hotele i motele, jak również Centra Informacji Turystycznej zlokalizowane w miejscowościach Małopolski. Portal ułatwia zaplanowanie wizyty na południu Polski także pod względem logistycznym, dostarczając informacje zarówno o parkingach i wypożyczalniach pojazdów, jak i o lotniskach i dworcach kolejowych. Ponadto dla tych, którzy z przeróżnych przyczyn nie mogą przyjechać do Małopolski, strona przygotował wirtualne spacery przedstawiające m.in. Małopolską Trasę Światowego dziedzictwa UNESCO, regiony agroturystyczne czy urok miejscowego folkloru.

Portal o zabytkach Małopolski nie zapomina obcokrajowców

Strona visitmalopolska.pl nie zaniedbuje również zagranicznych turystach, którzy chętnie odwiedzają Kraków, Zakopane i mniejsze ciekawe miejscowości. Informacje znajdujące się na stronie publikowane są wobec tego w języku angielskim, ale ponadto w m.in w języku hiszpańskim, niemieckim, francuskim i rosyjskim. Niezwykle pomocna dla cudzoziemców może być też sekcja Rozmówki, w której poznają podstawowe słowa i sformułowania, które pozwolą im dogadać się z Polakami w codziennych sytuacjach, które mogą ich spotkać w trakcie wczasów naszym kraju. Turyści z zagranicy znajdą tu rejestr ambasad oraz konsulatów zlokalizowanych na obszarze Małopolski.

Siedziba:
VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego