Google uczy, jak zatrudnić agencję SEO

Google uczy, jak zatrudnić agencję SEO

Na https://www.youtube.com/watch?v=rlw0BTQOFow znajdziesz odpowiedź na pytanie, jak zatrudnić firmę SEO.

Gdy posiadasz swój biznes i tworzysz dla niego stronę firmową, zapewne po czasie zastanawiasz się, jakie działania podjąć, żeby wyświetlała się ona jak najwyżej w wynikach wyszukiwania. Wiadomo wszak, iż dziś obecność w sieci jest jednym z fundamentów sukcesu, ponieważ to właśnie stąd wielu klientów po raz pierwszy dowie się o twojej ofercie. Jak wobec tego znaleźć dobrą agencję SEO? Polecamy posłuchać podpowiedzi profesjonalistów.

Google radzi, jak rozpoznać rzetelną firmę SEO

Nie można negować, iż cały sektor usług SEO, to znaczy działań, których celem jest optymalizacja stron www pod kątem wyszukiwarek, powstała i bezustannie rozkwita w zasadzie tylko za sprawą Google. Pomimo pojawienia się innych alternatyw, jak m.in. Rambler, Baidu lub Yandex, nadal najważniejsze są pozycje wypracowane w wyszukiwarce firmy z Mountain View. Każdy więc, kto stara się być widocznym w internecie, musi spróbować powalczyć o swoje miejsce w top 3 w Google. W przypadku branż, w których występuje silna konkurencja, zwykle nie jest to łatwe bez wsparcia fachowców z firmy SEO. Google zdecydowało się pomóc osobom, dla których koncepcja SEO jest nowością, i przygotowało krótki film o tym, jak wybrać dobrą agencję SEO.

Cechy rzetelnej firmy SEO zdaniem Google

Pracownik Google z przeszło 10-letnim stażem klarownie tłumaczy, jak zidentyfikować solidną firmę SEO, wymieniając wśród głównych cech między innymi:

  • zadbanie o ogólną widoczność strony internetowej, a nie wyłącznie pozycjonowanie w wyszukiwarce na konkretne słowa kluczowe,
  • zapewnienie stronie wsparcia technicznego i praca nad zwiększeniem jej użyteczności,
  • nieprzerwana kontrola kondycji strony oraz regularną analizę jej statystyk,
  • zdolność szacowania czasu i budżetu koniecznego do wykonania zakładanych wdrożenia,
  • rozpoczęcie optymalizacji i pozycjonowania od zrozumienia, jak działa biznes klienta, jakie są cele jego firmy oraz kto jest jego najmocniejszą konkurencją.

Pracownica Google wskazuje także, że rzetelna firma SEO nigdy nie obieca spektakularnych wyników z dnia na dzień, bowiem optymalizacja strony internetowej jest procedurą długofalowym, nieraz dającą wymierne rezultaty zazwyczaj po kilku miesiącach działań.