Świeczniki solne oraz ich cechy lecznicze

Świeczniki solne oraz ich cechy lecznicze

Zobacz, gdzie zamówić świecznik solny naturalny.

Lampy solne już od lat goszczą w naszych salonach lub sypialniach. Jednak czy wiesz, iż pokrewne właściwości mają także świeczniki solne, w których umieszcza się świeczki typu tealight? Są one dostępne w przeróżnych kształtach oraz kolorach i sprawdzają się cudownie zarówno w domu, jak i salonach SPA czy beauty.

Czym są świeczniki solne?

Świeczniki solne są wytwarzane z kawałków soli himalajskiej, wywodzącej się z obszaru Pendżab położonego w Pakistanie. Ta wyjątkowa sól cechuje się różanym odcieniem, który dodaje świecznikom subtelności i ciepła. Każdy świecznik jest niepowtarzalny, inaczej ma indywidualny charakter.

Zasada działania świecznika solnego

Świeczniki solne tworzą piękny element ozdobny. Ich delikatne światło tworzy przyjemną atmosferę, bardzo dobrą do relaksu lub romantycznej kolacji. Ale czy wiesz, iż poprawiają także jakość powietrza w pomieszczeniu? Kiedy tak właściwie umieszczamy zapaloną świecę wewnątrz świecznika solnego, ciepło emitowane przez płomień powoduje uwalnianie się jonizujących minerałów zawartych w soli. To zjawisko znane jako jonizacja powietrza. Jony ujemne przyciągają cząsteczki zanieczyszczeń, takie jak kurz, bakterie lub alergeny, pomagając w oczyszczaniu powietrza w pomieszczeniu.

Świeczniki solne i ich właściwości lecznicze

W jaki sposób świeczniki solne są w stanie pozytywnie wpływać na nasze zdrowie? Najistotniejsze są ich trzy atrybuty: Oczyszczanie powietrza: jony ujemne wydzielane przez świeczniki poprawiają jakość powietrza w naszym środowisku. Zredukowanie stresu: subtelne światło świecznika solnego może pomóc w redukcji stresu, co wpływa pozytywnie na nasze samopoczucie mentalne. Neutralizacja elektrosmogu: niektórzy wskazują również, że jonizacja usuwa zanieczyszczenia emitowane poprzez urządzenia elektryczne, czyli tzw. elektrosmog. Świeczniki solne można umieścić w rozmaitych miejscach, takich jak salon, sypialnia, łazienka czy gabinet. Warto jednak nie zapominać, by korzystać z naturalnych, nietrujących świec, najlepiej mających atest PZH, przyznawany przez Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego PZH – Państwowy Instytut Badawczy.

Siedziba:
Ogrody Solne
ul. Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669 997 776
E-mail: [email protected]