Różnice między piłkami popularnych sportów

Różnice między piłkami popularnych sportów

Zobacz, gdzie kupić piłki Hummel.

Nie ma wielu sportów, które można praktykować bez konieczności zastosowania najróżniejszych akcesoriów. Również w wielu dyscyplinach indywidualnych, np. tych z obszaru gimnastyki i lekkoatletyki, trzeba wyposażyć się w szarfę albo młot. Jednakże najpopularniejszym na całym świecie akcesorium sportowym, spotykanym w najróżniejszych sportach (nie tylko drużynowych), są piłki. W poniższym wpisie przybliżamy cechy 3 piłek sportowych stosowanych w sportach modnych wśród Polaków.

1. Piłka do piłki nożnej to zapewne przedmiot, który spotkać można w pokoju każdego chłopca, a obecnie i niejednej dziewczynki, dlatego że do zawodowej kariery w tym sporcie coraz częściej dążą też panie. Obwód piłki do “nogi” powinien mieścić się w granicy 68-70 centymetrów, a jej waga to najczęściej między 410 g a 450 g. Dawniej piłki te produkowano z naturalnej, dziś stosowana do tego jest przede wszystkim eko skóra. Piłki do piłki nożnej jeszcze paręnaście lat temu nazywano “biedronką” zważywszy na specyficzne czarne łatki, które musiały być widoczne w dwukolorowych odbiornikach telewizyjnych. W dzisiejszych czasach piłki do „nogi” występują w fantazyjnych wzorach oraz kolorach, a większość popularnych imprez futbolowych ma własny oficjalny projekt piłki.
2. Piłka do siatkówki jest niewiele mniejsza aniżeli ta do piłki nożnej, gdyż jej obwód to między 65 a 67 cm. Jest od niej niemniej jednak wyraźnie lżejsza – jej ciężar to raptem 260-280 gramów. W środku mieści się lateksowy pęcherz, a pomiędzy nim a skórzaną powierzchnią (również na ogół wykonaną z eko skóry) znajduje się powłoka z nylonu lub bawełny. Piłki do siatkówki wytwarza się w wersji beach i indoor.
3. Piłka do piłki ręcznej jest najmniejsza z piłek tu opisanych, ale co kluczowe jej rozmiary oraz ciężar są dostosowywane w zależności od tego, przez kogo piłka jest być stosowana. Inne wymiary mają wobec tego piłki do piłki ręcznej dla dorosłych mężczyzn, inne dla kobiet, a piłki o najmniejszych rozmiarach produkowane są dla dzieci. Skutkiem tego ciężar piłek dla piłkarzy ręcznych to od 260 aż do 475 g, a ich obwód – 46 do nawet 60 cm. Dętka tych piłek musi być nader wytrzymała, dlatego przeważnie produkowana jest z lateksu. Powłoka zewnętrzna natomiast winna dobrze trzymać się dłoni.

Czy jesteśmy profesjonalnymi sportowcami, czy też uprawiamy sport wyłącznie dla przyjemności, warto kupować akcesoria najlepszej jakości. Zapewni to nie tylko wyższy komfort podczas gry – lepsza piłka po prostu wytrzyma też zdecydowanie dłużej.

Siedziba:
RS Active S. Szmal R. Wasiak s.c.
ul. Zagnańska 84B
25-528 Kielce

Mob.: +48 798-558-877
E-mail: [email protected]