Praktyczne i dekoracyjne funkcje listw podłogowych

Praktyczne i dekoracyjne funkcje listw podłogowych

Jeśli chcesz kupić listwę podłogową, koniecznie odwiedź ten adres.

Wydają się mało znaczącym elementem, jednakże ich charakter może bardzo wpłynąć na wystrój wnętrza. Listwy podłogowe, bowiem o nich właśnie mowa, to detale, które pełnią funkcje zarówno dekoracyjne, jak i praktyczne. Nie tylko zakrywają szczelinę dylatacyjną, ale także umożliwiają estetyczne poprowadzenie przewodów oraz zabezpieczają dolną część ściany przed pobrudzeniem i uszkodzeniem, co jest istotne przede wszystkim w pomieszczeniach, po których chodzimy w butach. To z pewnością dostateczny argument, żeby nie bagatelizować ich wyboru i dokładnie przemyśleć decyzję o kupnie konkretnego modelu.

Listwy drewniane i imitacje z PVC albo MDF

Drewno to surowiec wszechstronny, który sprawdza się zarówno w tradycyjnie, jak i nowocześnie urządzonych wnętrzach. Szczególnie dobrze zdaje egzamin jednak w tych pierwszych, gdzie akcentuje charakter mieszkania i bardzo dobrze koresponduje ze stylowymi meblami czy dodatkami – przede wszystkim, jeśli mówimy o listwach drewnianych z ozdobnymi żłobieniami. Dla użytkowników z ograniczonym budżetem rozsądnym wyborem będą zaś listwy podłogowe wytworzone z MDF lub PVC, które stylizowane na te wyprodukowane z drewna, w tym także z gatunków egzotycznych.

Nowoczesna listwa podłogowa

W mieszkaniach zaaranżowanych w nowoczesnym stylu rekomenduje się montaż minimalistycznych, geometrycznych listw. Podobnie jak w przypadku tradycyjnych modeli, także i te mogą być wyprodukowane zarówno z drewna, jak i innych materiałów. Współczesne listwy podłogowe cechują się prostą bryłą i stonowaną kolorystyką – zazwyczaj w odcieniach beżu, bieli lub szarości, choć dostępne są nawet listwy czerwone i fioletowe. Listwa podłogowa może mieć też nietypowy kolor, jeżeli kupimy białą wersję i samodzielnie pomalujemy dowolną farbą.

Siedziba:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]