Poznaj różne rodzaje kontenerów

Poznaj różne rodzaje kontenerów

Potrzebujesz kontenerów? Odwiedź tę stronę.

Na rynku dostępne są w najróżniejsze modele kontenerów stalowych na odpady. Te najprostsze sprawdzają się jako kontener na złom lub gruz, a także przy składowaniu ziemi czy odpadów opakowaniowych. Istnieje jednak sporo typów odpadówwymagających zastosowania kontenerów specjalnych. Na tle pozostałych wyróżniają się one odmienną konstrukcją i dodatkowymi uszczelnieniami i wzmocnieniami. Które surowce można magazynować w kontenerach specjalnych? Jakie ich rodzaje oferują producenci i czym charakteryzują się konkretne modele?

Kontenery na odpady – typy i ich najczęstsze zastosowanie

Kontenery powinny być przystosowane do specyfiki przechowywanych i transportowanych w nich odpadów. Przykładowo kontenery budowlane zaprojektowano z myślą o takich odpadach jak stare płytki parkietowe lub ceramiczne, zdemontowane elementy stolarki otworowej, a także gruz, złom – przeważnie używany jest do tego kontener otwarty. W zakładach przetwarzających drewno czy też produkujących granulaty świetnie sprawdzają się zaś kontenery stalowe z podajnikiem ślimakowym zapobiegającym rozsypywaniu się zawartości. Do przechowywania odpadów w płynnych lub półpłynnych idealnie nadają się kontenery uszczelniane.

Kontenery plandekowe – dla magazynów i firm transportowych

Do przewożenia ładunków o znacznych gabarytach, które nie są odpadami lub potrzebują selektywnego rozładunku, najlepszym rozwiązaniem okazują się kontenery plandekowe. Ich szkieletowa konstrukcja jest powleczona plandeką, po której rozsunięciu (na zasadzie identycznej jak przy firance) możliwe jest szybkie rozładowanie kontenera. Tego typu kontenery wytwarzane są głównie dla magazynów i firm transportowych.

Siedziba:
EKOMBUD Sp. z o.o.
ul. Partyzantów 24D
32-700 Bochnia

Tel.: +48 (14) 612 24 78
Mob.: +48 602-412-696
E-mail: [email protected]