Okiennice wewnętrzne shutters – praktyczne i estetyczne rozwiązanie

Okiennice wewnętrzne shutters – praktyczne i estetyczne rozwiązanie

Planując wystrój domu, z reguły nie przeznacza się wiele uwagi na okna. Najczęściej decyzja pada na szablonowe aranżacje, to znaczy zasłony oraz firany, które nieraz zestawiane są dodatkowo z roletami. Niemniej jednak jest jeszcze inne rzadko rozpowszechnione nad Wisłą rozwiązanie – nowoczesne okiennice dekoracyjne, czyli inaczej mówiąc – shuttersy.

Shuttersy – nowość w naszym budownictwie

Nadrzędnym atrybutem shuttersów (bądź też w spolszczonej wersji – szatersów) jest to, iż lamele zainstalowane na tych okiennicach wewnętrznych poruszają się, tym samym można bez trudu je ustawić pod dowolnym kątem, zależnie od fantazji mieszkańców. Wytwarza się je z płyt pilśniowych, polichlorku winylu (PCV), jak również z listw drewnianych. Shuttersy montuje się przeważnie na oknach, jednakże rewelacyjnie sprawdzają się także na drzwiach lub w szafach. Okiennice ozdobne shutters to co prawda element okna, który w polskim budownictwie wykorzystuje się w dalszym ciągu okazjonalnie, ale większa część z nas zapewne kina lub ekranu telewizora, bowiem te okiennice są niesłychanie popularne na obszarach z ciepłym klimatem, czyli w krajach śródziemnomorskich oraz USA.

Shuttersy – sterowanie kątem lameli bez pomocy łańcuszków

Shuttersy to okiennice ozdobne które nie tylko pięknie się prezentują, ale mają też praktyczne zastosowanie. Przy ich użyciu można kontrolować użycie energii słonecznej: w gorące miesiące powstrzymywać kumulowanie się ciepła w pokojach, a zimą – zapobiegać jego stracie. Okiennice wewnętrzne świetnie komponują się z różnymi stylami aranżacyjnymi i można umieścić je na zdecydowanej większości okien. Produkuje i instaluje się je na zamówienie, co sprawia, iż są stosunkowo droższym rozwiązaniem niż na przykład rolety. Shuttersy jednakże przydają pomieszczeniom niesłychanie atrakcyjny wygląd, a więc podwyższają wartość nieruchomości. Należy dodatkowo uwydatnić, że shuttersy reguluje się bez stosowania żyłek, co rodzice małych dzieci czy posiadacze zwierząt, które poplątać wiszące linki, uznają na pewno za dużą zaletę.

Siedziba:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]