Okiennice dekoracyjne shutters – dom w zupełnie innym stylu

Okiennice dekoracyjne shutters – dom w zupełnie innym stylu

Chcesz kupić okiennice wewnętrzne? Skieruj się tutaj.

Urządzając pokój, rzadko przeznacza się wiele czasu na okna. W większości wypadków decyzja pada na klasyczne aranżacje, to znaczy zasłony i firanki, które czasami zestawiane są z żaluzjami. Jednakże jest jeszcze jedno mało rozpowszechnione w Polsce rozwiązanie – okiennice dekoracyjne typu shutters.

Okiennice dekoracyjne shutters – nowość w europejskich domach

Podstawową cechą shuttersów (lub też w spolszczonej wersji – szatersów) jest to, iż lamele zainstalowane na tego typu okiennicach ozdobnych są ruchome, tym samym można ustawiać je w różnych pozycjach, zależnie od fantazji domowników. Producenci wykonują je z PCV, listw drewnianych, jak również z płyt pilśniowych. Shuttersy montuje się najczęściej na oknach, jednak jednakowo dobrze sprawdzają się na drzwiach oraz w szafach. Okiennice ozdobne shutters to co prawda element okna, który w polskim budownictwie wykorzystuje się nadal sporadycznie, ale większa część z nas zapewne przyjrzała się im na ekranie telewizora bądź w kinie, ponieważ tego rodzaju okiennice są często stosowane na obszarach z cieplejszym klimatem, czyli w krajach śródziemnomorskich czy USA.

Zalety shuttersów

Oprócz tego, że shuttersy okiennice ozdobne shutters pięknie się prezentują, mają one także praktyczne funkcje. Z ich sprawą można w pasywny sposób regulować wykorzystanie padającego światła: latem ograniczać gromadzenie się ciepła we wnętrzach, a zimą – zapobiegać jego stracie. Okiennice wewnętrzne bardzo dobrze komponują się z licznymi stylami wnętrz i można zainstalować je na przeważającej większości ram okiennych. Wykonuje oraz montuje się je na zamówienie, co powoduje, że są stosunkowo droższym rozwiązaniem aniżeli na przykład rolety. Shuttersy jednak nadają wnętrzom bardzo atrakcyjny wygląd, a więc wpływają na podwyższenie wartości domu. Warto dodatkowo podkreślić, iż nachylenie lameli okiennic wewnętrznych typu shutters jest regulowane bez wykorzystania żyłek, co właściciele psotliwych zwierząt czy rodzice dzieci, które przerwać sterczące linki, uznają zapewne za sporą zaletę.

Siedziba:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]