Ochraniacze dla konia dopasuj do aktywności zwierzęcia

Ochraniacze dla konia dopasuj do aktywności zwierzęcia

Dowiedz się, gdzie kupić ochraniacze dla koni.

Osoby, które na co dzień nie są zainteresowane jazdą konną, nierzadko są zaskoczone, że kończyny koni należy zakrywać ochraniaczami. Wachlarz produktów tego rodzaju jest dość bogaty i w sprzedaży dostępnych jest wiele ochraniaczy dla koni wykonanych z rozmaitych tworzyw. To sprawia, iż nawet doświadczeni jeźdźcy miewają nieraz problem z ich wyborem.

Jak wybrać ochraniacze dla koni?

Podstawową wytyczną do doboru ochraniaczy, które powinno się nałożyć koniowi, jest typ aktywności, w jakiej zwierzę w teraz uczestniczy. Jest wiele typów ochraniaczy: crossowe, rajdowe, ujeżdżeniowe, skokowe, stajenne, transportowe i specjalistyczne, a każde z wymienionych pełni inną rolę. Na przykład, zadaniem ochraniaczy ujeżdżeniowych jest obniżenie groźby wystąpienia urazów mechanicznych, stłuczeń, jak również ran, które niekiedy mogą zdarzyć się w trakcie treningów ujeżdżeniowych. Ochraniacze tego typu doskonale absorbują siłę uderzenia, a zarazem dają wsparcie ścięgnom. Natomiast ochraniacze skokowe charakteryzują się twardą budową skoncentrowaną na zabezpieczeniu boków oraz tylnej części kończyny zwierzęcia, co osłania ją w chwili uderzenia o drążek przeszkody. Ochraniaczami transportowymi zaś ochrania się kończyny koni sportowych, które z racji uczestnictwa w rozmaitych konkursach jeździeckich przewożone są częstokroć po kilkadziesiąt kilometrów od stadniny. Powinny one być wykonane z materiałów, które nie będą powodować uszkodzeń skóry nawet w trakcie dalekiej podróży. W sklepach jeździeckich znajdziesz też kaloszki dla koni, które opracowano dla zwierząt, które biorą udział w wyścigach. Kaloszki osłaniają piętkę koni, które w trakcie biegu uderzają tylnymi kończynami o przednie.

Z czego robi się są ochraniacze dla koni?

Kupujący szukający ochraniaczy dla koni znajdą niezwykle obszerną ofertę produktów, różniących się od siebie zarówno tworzywem, z których są wykonane, jak ceną. Naturalnie, zwykle najatrakcyjniejsze wizualnie są ochraniacze skórzane, jednakże wymagają one należytej dbałości oraz pielęgnacji po każdym użyciu, inaczej za jakiś czas będziemy zmuszeni wymienić je na nowe. Inne surowce, z których wytwarza się ochraniacze, to wytrzymały i lekki neopren oraz inne tworzywa sztuczne. W sklepach sprzedawane są również kaloszki dla koni wykonane z gumy.

Siedziba:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]