Kilka słów o profesjonalnych drukarkach 3D dostępnych na polskim rynku

Kilka słów o profesjonalnych drukarkach 3D dostępnych na polskim rynku

Chcesz zamówić najlepszą drukarkę 3D? Powinieneś odwiedzić tę stronę.

W asortymencie firmy CadXpert natkniesz się wyłącznie na drukarki 3D od wiodących producentów tych rozwiązań: Stratasys, których CadXpert jest autoryzowanym dystrybutorem, a także MakerBot oraz FormLabs (jesteśmy wyłącznym dystrybutorem). Drukarki 3D, które posiadamy w naszym asortymencie, pracują między innymi w technologiach: SLA, FDM oraz PolyJet.

Drukarki 3D Stratasys – zmniejszą wydatki na produkcję

Marka Stratasys jest światowym liderem na rynku urządzeń do druku 3D. Od przeszło 30 lat – a konkretnie od 1988 r. – dostarcza klientom nowoczesne rozwiązania oraz maszyny. Ocenia się, że wykorzystując drukarki 3D oraz inne urządzenia Stratasys można obniżyć wydatki na produkcję i czas na nią przeznaczony praktycznie o 90%. Główne założenia pracy ekspertów firmy Stratasys to zapewnianie wysokiej jakości drukarek 3D i usług, jak również pomoc techniczna i merytoryczna. Hit sprzedażowy z oferty drukarek 3D marki Stratasys to kolekcja F123 Series – drukarki do zaawansowanego prototypowania, rekomendowane dla biznesu i przemysłu. Nowością w naszym asortymencie jest kolekcja F120 – kompaktowa wersja drukarek 3D do błyskawicznego prototypowania z fabryczną dokładnością.

Drukarki 3D Formlabs – pionierska technologia LFS

Formlabs to kolejny lider produkcji drukarek 3D. Czym wyróżnia się ta marka w branży maszyn do druku przestrzennego? Formlabs produkuje najbardziej zaawansowane technicznie desktopowe drukarki 3D, a także specjalistyczne metody przyrostowego wytwarzania, takie jak SLS i SLA. Nowość w ofercie CadXpert stanowi drukarka Form 3 – nieduże urządzenie, pracujące w autorskiej, pionierskiej technologii Low Force Stereolithography (LFS), która stanowi formę technologii SLA. Ten model – tak samo jak wszystkie pozostałe urządzenia Formlabs – charakteryzuje się funkcjonalną budową oraz łatwą obsługą. Czym autorska technologia LFS różni się od SLA? Znacznie lepszymi efektami druku z żywic fotopolimerowych: większą precyzją i prędkością druku, a także dokładniejszym odzwierciedleniem najdrobniejszych detali. W LFS warunki druku są utrzymane na stałym poziomie, dlatego można szybko uzyskać tożsame prototypy, do czego dąży się najczęściej w seryjnej, masowej produkcji.

MakerBot – wydruki w technologii FDM

MakerBot wytwarza wysokiej jakości zaawansowane urządzenia do druku 3D, działające stosujące technologię FDM. Drukarki 3D tej firmy mają obszerne zastosowanie w różnorodnych gałęziach przemysłu, biznesu, edukacji i wielu pozostałych. Najnowszy model, tj. drukarka MakerBot Method X, to produkt wspierany przez Stratasys. To propozycja, która korzysta z materiałów dedykowane dla kolekcji MakerBot Method, materiał podporowy Stratasys SR-30 oraz ABS. W Method X drukowanie prowadzone jest w zamkniętej komorze rozgrzewanej do 100 stopni Celsjusza. Druk jest precyzyjny oraz solidny, a w czasie procesu wydruku nie dochodzi do przemieszczenia się warstw ani nie tworzą się odkształcenia.

Siedziba:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]