Gdzie wykorzystuje się blachy trapezowe?

Gdzie wykorzystuje się blachy trapezowe?

Chcesz kupić blachę trapezową dachową? Koniecznie odwiedź tę stronę.

Blachy trapezowe na dach tworzą wytrzymałe pokrycie, są tanie i mogą być stosowane zarówno w przypadku domów jednorodzinnych, jak i składów czy hal produkcyjnych. Dlaczego trapez na dach staje się coraz bardziej popularny?

Blachy trapezowe na dach – ekonomiczne a przy tym wytrzymałe pokrycie

Nazwa blachy trapezowej wywodzi od jej kształtu – płaty mają przetłoczenia w przypominające trapez. Proces jej układania jest bardzo łatwy – poradzi sobie z tym każda brygada budowlana. Budulec ten jest ceniony także ze względu na walory ekonomiczne – zarówno sama blacha trapez, jak i montaż nie pociągają za sobą wielkich kosztów. Z uwagi na niską cenę artykułu i łatwy montaż, blacha trapezowa jest coraz częściej używana do kładzenia pokryć dachowych i może być doskonałą alternatywą dla droższej blachy na rąbek stojący. Rozwiązanie to charakteryzuje się długą żywotnością – dach pokryty blachą trapezową może wytrzymać w dobrym stanie przez kilkadziesiąt lat. Do tego jest bardzo lekki, dysponuje wysoką wytrzymałością na czynniki atmosferyczne i uszkodzenia mechaniczne.

Gdzie można zastosować blachy trapezowe?

Blacha trapezowa świetnie sprawdzi się w roli pokrycia dachu domu jednorodzinnego o nieskomplikowanej bryle, m.in. w stylu minimalistycznym. Korzystnie prezentuje się na budynkach z dachem o ogromnej powierzchni, pasuje zarówno do domów murowanych, jak i drewnianych. Może być także wykorzystywana wszędzie tam, gdzie z najrozmaitszych okoliczności nie można stosować standardowych dachówek ceramicznych. Blacha trapez będzie też bezbłędnie prezentować się jako wykończenie hal magazynowych, wiat bądź obiektów gospodarczych. Blachy trapezowe dachową należy zamawiać bezpośrednio w sklepach producenta. Dzięki temu mamy gwarancję, iż materiał jest najwyższej jakości i spełni nasze oczekiwania. Producenci oferują bogatą gamę kolorów blach trapezowych, jak również akcesoria dodatkowe, m.in. systemy rynnowe.

Siedziba:
REGAMET Tryba SP.J.
39-322 Rzemień 262 A

Tel.: +48 17 584 08 08