Czapsy i sztylpy czy oficerki – co wybrać i gdzie kupić?

Czapsy i sztylpy czy oficerki – co wybrać i gdzie kupić?

Jeśli szukasz sztylp skórzanych, koniecznie odwiedź ten adres.

Zgodnie z opinią wielu jeźdźców najodpowiedniejszymi butami do jazdy konnej są oficerki – skórzane obuwie z długą, sięgającą kolan cholewą. I choć faktycznie w tym sporcie sprawdzają się doskonale, nie znaczy, że nie mają wad. Główną z nich jest ich koszt – najlepsze modele oficerek kosztują około kilku tysięcy PLN. Na dodatek zakładanie oraz jazda w oficerkach może być znacznie utrudnione ze uwagi na konieczność noszenia spodni z grubszej tkaniny, niezbyt dobrze mieszczącej się w cholewce buta. Na szczęście, czapsów i sztylp nie cechują te wady.

Główne cechy sztylp i czapsów

Czapsy i sztylpy to elementy zakładane na sztyblety, gwarantujące protekcję pozostałej partii nóg jeźdźca – porównuje się je do stuptutów piechura. Te pierwsze sięgają do pachwiny, zapewniając zabezpieczenie dla całej nogi, natomiast drugie – chronią tylko łydkę sportowca, kończąc się na kolanie. Zarówno czapsy, jak i sztylpy są sporządzane z różnych materiałów. W sprzedaży najczęściej znajdziemy sztylpy i czapsy skórzane, jednak poza nimi dostępne są także modele wyprodukowane z tkaniny lub tworzyw sztucznych.

Jakie sztylpy i czapsy wybrać?

Dwa ostatnie warianty charakteryzuje znacznie niższa cena. Skutkiem tego są polecane dżokejom z okrojonym budżetem oraz dzieciom, które szybko wyrastają z jednego rozmiaru. Warto zauważyć, że sztylpy i czapsy z tkaniny są przewiewniejsze, dlatego lepiej nosi się je latem i wiosną. Szeroki wybór sztylp i czapsów wyszukamy w sklepach internetowych – modele idealnie dobrane do swoich potrzeb kupią zatem także jeźdźcy zamieszkujący miejscowości, w których nie ma dobrze wyposażonego sklepu jeździeckiego.

Siedziba:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]