Chcesz odżywiać się zdrowo? Kupuj żywność ekologiczną

Chcesz odżywiać się zdrowo? Kupuj żywność ekologiczną

Dowiedz się, gdzie kupić ekologiczną żywność, wejdź na artmankiszonki.pl.

Od dynamicznego rozkwitu przemysłu spożywczego, który rozpoczął się na początku zeszłego wieku, produkty spożywane przez nas każdego dnia zaczęto często wypełniać licznymi substancjami przedłużającymi ich żywotność. Lecz razem z rosnącym zainteresowaniem nabywców odnośnie tego, co jedzą i jak może to wpływać na ich samopoczucie, ostatnimi czasy coraz częściej poszukują oni towarów wytworzonych z ekologicznej żywności.

Plusy żywności ekologicznej

Aby jakiś produkt oferowany w naszym kraju mógł mienić się „eko”, musi spełnić kilka przesłanek. Żywność eko i przetwory z niej wytwarzane muszą zdobyć określone certyfikaty przyznawane przez uprawnione do tego instytuty. Główną jednakże właściwością spożywczych wyrobów eko jest to, iż zastosowane do ich przygotowania warzywa oraz owoce hodowano według głównych reguł rolnictwa ekologicznego. To oznacza, że rolnicy nie stosowali chemicznych nawozów ani pestycydów mogących mieć szkodliwy oddziaływanie nie tylko na samopoczucie ludzi, lecz które też szkodzą środowisku. Niektóre bowiem nawozy powodują zasolenie gleby bądź zatruwają wody gruntowe, a natryski pół chemicznymi pestycydami nieraz skutkują obumieraniem pożytecznych owadów. Z kolei na skutek ekologicznej uprawy owoce oraz warzywa posiadają wielokrotnie niższą zawartość azotynów, azotanów oraz metali ciężkich, a to znaczy, że mniej tych niepożądanych związków przeniknie do ciała ich konsumentów.

Kupujesz przetwory ekologiczne? Sprawdzaj szczegółowo informacje na opakowaniu

Przetwory ekologiczne podlegają nieprzerwanemu nadzorowi na każdym etapie produkcji, w tym także w trakcie przewozu i magazynowania. Co ważne, gdy produkt spełnia warunki, jego producent prócz typowych informacji między innymi o temperaturze składowania, dacie trwałości, możliwych alergenach i wadze netto, miejscu produkcji ingredientów, musi również obligatoryjnie podać numer identyfikacyjny jednostki certyfikującej niniejszy produkt oraz zamieścić logo produkcji ekologicznej UE, a więc liść ułożony z białych gwiazd na zielonym tle. Poszukując ekologicznych przetworów należy więc czytać wnikliwie etykiety produktów, a kupując je online bezpośrednio od producenta sprawdzić, czy na stronie widnieje informacja o zdobytych certyfikatach.

Siedziba:
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp. k.
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669 997 776
E-mail: [email protected]