Aparat do drenażu limfatycznego – zabieg bez udziału fizjoterapeuty

Aparat do drenażu limfatycznego – zabieg bez udziału fizjoterapeuty

Drenaż limfatyczny to technika masażu, której rolą jest poprawa cyrkulacji limfy w organizmie. Drenaż manualny opracował duński fizjoterapeuta prawie 100 lat temu – to najrozmaitsze chwyty terapeutyczne, jak np. ruchy obrotowe oraz czerpiące, których siłę i częstotliwość terapeuta dopasowuje indywidualnie do kondycji zdrowotnej pacjenta, a także punktu masażu.

Maszyna do drenażu limfatycznego – presoterapia bez udziału fizjoterapeuty

W ostatnich latach w gabinetach fizjoterapeutów każdego dnia wykorzystywane są maszyny do presoterapii odtwarzające masaż manualny. Taki sprzęt składa się z specjalnych mankietów dzielących się na komory, które nasuwa się na obrzękłe kończyny dolne lub górne. Poprzez napełnienie powietrzem poszczególnych komór urządzenie uciska kończynę, stymulując tym samym cyrkulację chłonki. Jest dużo wskazań do zastosowania zabiegu presoterapii. To przede wszystkim zwyrodnienia stawów, obrzęki oraz zastoje limfatyczne, jak również obrzęki pooperacyjne (przykładowo po operacji tarczycy lub mastektomii) obrzęki bądź będące wynikiem urazów. Korzysta się z niego też w zabiegach estetycznych – jako wsparcie w redukcji cellulitu bądź wspomagająco podczas procesu odchudzania. Presoterapia stała się także szczególnie popularna wśród sportowców, najczęściej jako etap regeneracji po podwyższonym wysiłku.

Mobilne urządzenia CarePump do masażu limfatycznego w domu

Ogromne możliwości użycia urządzeń do drenażu limfatycznego przysłużyło się mocno do ulepszenia tego sprzętu. Obecnie osoby cyklicznie korzystające z tej metody masażu mogą wykonać zabieg w we własnych czterech ścianach, za pomocą nowoczesnych aparatów Move4, Move6 oraz Move8 marki CarePump. Aparaty do masażu limfatycznego do użytku domowego od tego producenta charakteryzują parametry porównywalne do sprzętu używanego w gabinetach fizjoterapeutycznych. Numer w nazwie modelu oznacza liczbę komór znajdujących się w rękawach – więcej przedziałów to skuteczniejszy drenaż. Aparaty CarePump są stosunkowo lekkie oraz nie zabierają wiele miejsca, toteż bez problemu można spakować je na wyjazd, np. na zagraniczne zawody sportowe.

Co kluczowe, poddanie się zabiegowi masażu limfatycznego powinno być zawsze ustalone z lekarzem. Zalecamy nie postanawiać o tym samodzielnie, bowiem występują przeciwwskazania, które uniemożliwiają przeprowadzenie takiego zabiegu (to m.in. niewydolność serca bądź choroby bakteryjne oraz wirusowe, które trzeba wcześniej wykluczyć.

CarePump

Mob.: (+48) 721 121 314
E-mail: [email protected]