Antena telewizyjna – jakie rodzaje są dostępne na rynku

Antena telewizyjna – jakie rodzaje są dostępne na rynku

Jeśli chcesz zamówić antenę naziemną, koniecznie wejdź na telmor.pl/Produkty/Anteny-naziemne.

W przeważającej większości domostw znaleźć można telewizor. Znaczna część z nas nie wyobraża sobie funkcjonowania bez telewizji. By jednak odbiornik nie stał się nieprzydatnym urządzeniem, trzeba zainwestować również w dobrej jakości antenę. Idealnym rozwiązaniem okazuje się być antena naziemna, określana także anteną DVB-T, która świetnie sprawdza się w przeróżnych sytuacjach.

Antena naziemna – co oferują producenci?

Wybór anten DVB-T jest dziś naprawdę szeroki. W sprzedaży dostępne są anteny ASR i DIGIT – DVB-T, anteny kierunkowe UHF/DVB-T i VHF/DVB-T, a także pokojowe lub siatkowe anteny DVB-T. Dzięki zamontowaniu anteny telewizyjnej możliwa jest zmiana fal elektromagnetycznych na sygnał elektryczny. Dzięki nim możliwy jest odbiór naziemnych sygnałów telewizyjnych zarówno w sieciach kablowych, które mają charakter zbiorowy, jak również w instalacjach antenowych o charakterze indywidualnym. Dostępne aktualnie w sklepach anteny DVB-T cechują się przede wszystkim prostotą montażu. Bez trudu upora się z nim każdy, kto przynajmniej parę razy trzymał w rękach przyrządy potrzebne do majsterkowania. Anteny telewizyjne, które dzisiaj proponują nam producenci, charakteryzują się także wyjątkową odpornością na wpływ zmiennych czynników pogodowych. To właśnie dlatego pozwalają na odbiór programów telewizyjnych doskonałej jakości przez naprawdę długi czas.

Antena telewizyjna – co powinno się brać pod uwagę przy jej wyborze?

Bardzo duża oferta anten naziemnych sprawiła, że trzeba mocno przemyśleć wybór anteny, którą chcemy zastosować. Trzeba wiedzieć, że uwagę należy zwrócić na wiele czynników, wpływających na jakość odbieranego sygnału. Znaczenie ma przede wszystkim odległość, w jakiej umiejscowione są nadajniki. Informacje na temat położenia nadajników bez żadnego problemu znajdziemy w Internecie. Liczy się także moc pracy nadajnika oraz jego nakierowanie. Pod uwagę brać należy w każdym przypadku ukształtowanie obszaru, który oddziela nadajnik od miejsca , w którym umiejscowiona jest antena naziemna. Duże znaczenie ma także to, czy zamieszkujemy na terenie otwartym czy raczej w mieście.

Siedziba:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]