Metoda femtolasik, lasik i zabieg trans PRK – o laserowej korekcie wzroku

Metoda femtolasik, lasik i zabieg trans PRK – o laserowej korekcie wzroku

Laserowa korekcja wzroku. Zdobądź więcej szczegółów.

Praca w przeróżnych zawodach, możliwość uprawiania sportu bez soczewek kontaktowych oraz codzienny komfort – to tylko niektóre z powodów, które popychają pacjentów do wykonania korekcji laserowej wzroku. Popularność tej metody w ostatnich latach nieustannie wzrasta, na co wpływ ma zapewne niezmiernie niskie niebezpieczeństwo ewentualnych powikłań oraz doskonalsza technologia (i wynikająca z niej redukcja cen leczenia). Za rozważeniem wykonania zabiegu korekty laserowej wzroku przemawiają też kwestie zdrowotne. Liczne badania wykazują bowiem, że nie korygowane wady wzroku mogą prowadzić do znacznie poważniejszych problemów, ponieważ są czwarty (zaraz po zwyrodnieniu plamki, zaćmie oraz jaskrze) powód ślepoty. Według statystyk z miopią walczy jeden na trzech mieszkańców Europy.

Laserowa korekta wzroku – na czym polega?

Laserowa korekta wzroku wykorzystuje możliwość kształtowania rogówki za pomocą skupionej wiązki światła. W leczeniu krótkowzroczności, w wyniku spłaszczenie rogówki w jej centrum uzyskuje się fenomenalne rezultaty. Redukując jej obwód oraz unosząc środek, można natomiast wyeliminować problem hyperopii. Dziś bardzo popularnym typem lasera używanego podczas zabiegów korekcji laserowej jest laser femtosekundowy, emitujący krótkie wiązki podczerwieni. Pozwala to na dokonanie precyzyjnego modelowania, a jednocześnie minimalizuje niebezpieczeństwo naruszenia innych elementów rogówki. Za decyzją o wyborze tej metody leczenia wad widzenia przemawia masa argumentów. Najistotniejsze to w szczególności niska inwazyjność, skuteczność, precyzja i małe zagrożenie komplikacji. Wypada napomknąć też o tym, iż zabieg nie musi być prowadzony w znieczuleniu ogólnym.

Laserowa korekta wzroku – lekarz może jej nie wykonać

Zanim zaplanujemy poddanie się leczeniu laserem, trzeba wiedzieć o tym, iż w pewnych przypadkach lekarz może odmówić jego przeprowadzenia. Wśród najpoważniejszych przeciwwskazań wyliczyć należy przede wszystkim nieukończony 21 roku życia, ciążę oraz karmienie piersią, choroby oczu takie jak zaćma, infekcje wirusowe, choroby autoimmunologiczne czy posiadanie rozrusznika serca.

Siedziba:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]