Jak używa się aparatów do terapii ultradźwiękowej?

Jak używa się aparatów do terapii ultradźwiękowej?

Jeśli chcesz zamówić aparaty do ultradźwięków, koniecznie sprawdź www.bardomed.pl.

Ultradźwięki o częstotliwości od jednego do trzech MHz są często wykorzystywane przez fizjoterapeutów. Oczywiście nie dzieje się tak bez powodu, bo poprawnie aplikowane ultradźwięki wywierają bardzo korzystny wpływ na nasze zdrowie. Mogą być one wykorzystywane do masażu tkanki mięśniowej, a wyzwalane za ich pomocą ciepło oddziałuje kojąco na zakończenia nerwowe. Z tego powodu masaż ultradźwiękami stosuje się do poprawy przepływu limfy, zmniejszania napięcia mięśniowego oraz łagodzenia bólu. Wszystko to możliwe jest jednak wyłącznie z wykorzystaniem właściwego aparatu do ultradźwięków.

Aparat do ultradźwięków – jak działa?

Jak już nadmieniliśmy, aparaty do ultradźwięków generują dźwięki o stosownej, niskiej częstotliwości. Metoda ta, stosowana od prawie wieku, bazuje na 2 rodzajach efektów: termicznych oraz atermicznych. Te pierwsze polegają przede wszystkim na rozgrzaniu tkanek najbogatszych w kolagen – ścięgien, stawów, wiązadeł oraz blizn i stosuje się je podczas przygotowania organizmu do znacznego wysiłku lub przy leczeniu przeróżnego rodzaju stanów zapalnych. Tymczasem efekty atermiczne mają zbawienne oddziaływanie na transfer płynów ustrojowych – zwłaszcza limfy.

Aparaty do ultradźwięków – stacjonarne lub przenośne?

Funkcjonują 2 warianty aparatów do ultradźwięków – przenośne oraz stacjonarne. Mobilny aparat terapii ultradźwiękowej będzie świetnym wyborem dla fizjoterapeutów dojeżdżających do pacjentów względnie przyjmujących ich w kilku placówkach. Jeżeli jednak fizjoterapeuta prowadzi jeden gabinet, w którym podejmuje sporą ilość pacjentów – zwłaszcza w ramach kontraktu z NFZ – wydajniejszy i bardziej funkcjonalny stacjonarny aparat do ultradźwięków będzie najlepszym zakupem.

Siedziba:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]