Co można leczyć laserem wysokoenergetycznym?

Co można leczyć laserem wysokoenergetycznym?

Znajdź lasery wysokoenergetyczne na https://www.bardomed.pl/35-aparaty-do-laseroterapii-wysokoenergetycznej.

Laseroterapia wysokoenergetyczna to technika wykorzystująca silnie zogniskowaną wiązkę światła podczerwonego. Po przystawieniu do skóry chorego specjalnej sondy połączonej z aparatem, przenika ona do głębokich tkanek, gdzie oddziałuje na wiele sposobów. Po pierwsze stymuluje komórki tkanki mięśniowej, po drugie zaś blokuje receptory bólowe i pobudza zakończenia nerwowe. To przekłada się na zmniejszenie odczuwania bólu, jak również przyczynia do poprawienia krążenia, czego efektem jest lepsze ukrwienie tkanek. Nic więc dziwnego, że ta metoda leczenia znajduje szerokie zastosowanie.

Laser wysokoenergetyczny – zastosowanie

Laser wysokoenergetyczny można wykorzystać do leczenia niemal wszystkich części ciała. Nierzadko jest stosowany przez personel opiekujący się zawodowymi sportowcami – bardzo dobrze nada się jako środek zmniejszający dolegliwości bólowe po treningach oraz leczący następstwa kontuzji takie jak: naderwania wiązadeł, stłuczenia czy achillodynia. Poza zastosowaniem w sporcie, lasery wysokoenergetyczne są także używane m.in. w leczeniu lumbago, dyskopatii szyjnej, haluksów oraz różnego typu neuralgiach. Laser wysokoenergetyczny może być także przydatny w gabinetach dermatologicznych, kosmetycznych i w medycynie estetycznej.

Lasery wysokoenergetyczne – sondy prysznicowe i skanerowe

Lasery wysokoenergetyczne są wytwarzane przez specjalistyczne aparaty. Do tych urządzeń podłącza się przewodowe sondy, przykładane następnie do ciała pacjenta w miejscach zmienionych chorobowo. Same sondy mają różnorodną budowę i, w rezultacie tego, inny sposób emisji lasera. Rozróżnia się m.in. sondy prysznicowe, punktowe oraz skanerowe emitujące podczerwień lub światło ze spektrum czerwonego.

Siedziba:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]