Wisiorki srebrne – duży wybór

Wisiorki srebrne – duży wybór

Jeśli chcesz zamówić wisiorki, zobacz tutaj.

Srebro to jeden z najchętniej stosowanych przez złotników materiałów. Nie może to dziwić – jest miękkie, doskonale się prezentuje, a także cechuje je interesujący połysk. Biżuteria taka jak wisiorki srebrne potrzebują jednak specjalnej ochrony – metal ten okazuje się naprawdę czuły, przez co łatwo go zarysować. Jak więc dbać o wykonane ze srebra ozdoby?

Silne środki myjące niszczą wisiorki srebrne

Detergenty dla srebra okazują się zabójcze. Przez nie surowiec może odbarwiać się i pokrywać się osadem. Nie wolno zatem używać ich do czyszczenia ozdób, a podczas sprzątania bezwzględnie powinniśmy ściągnąć wszystkie wisiorki srebrne lub bransoletki.

W czym przechowywać wisiorki srebrne?

Wisiorki srebrne należy chronić również wtedy, kiedy ich nie nosimy. Do ich przechowywania należy znaleźć kuferki wyściełane od środka miękkim materiałem – zapobiegniemy tak ich zarysowaniu. Metal ten niezbyt dobrze reaguje też na kontakt z wodą czy promieniami słonecznymi, które mogą sprawić, że straci kolory albo zmieni kształt. Przed schowaniem do pudełka kilku przedmiotów, musimy przed tym owinąć je miękką ścierką albo wrzucić do foliowego worka.

Sól wyczyści wisiorki srebrne?

Do czyszczenia srebrnej biżuterii najlepiej wykorzystać letnią wodę z dodatkiem soli – świetnie zmywa pojawiający się na powierzchni tego surowca nalot. Oprócz tego sprawdzą się również alkohol, białko jaja oraz specjalne preparaty. Do czyszczenia wykonanych ze srebra ozdób powinniśmy korzystać z delikatnych ścierek – sztywne potrafią uszkodzić fakturę.