Topaz mistyczny – biżuteria na wszystkie okazje

Topaz mistyczny – biżuteria na wszystkie okazje

Jeśli chcesz nabyć topaz mistyczny, powinieneś odwiedzić tę stronę.

Niepowtarzalny wygląd i nietypowy, jak na topaz, kolor to najważniejsze właściwości topazu mistycznego, od dawna szczycącego się dużym zainteresowaniem miłośników ozdób. Choć z pozoru można błędnie stwierdzić, iż to odmienny minerał, topaz mistyczny jest naprawdę normalnym topazem. Jego wyjątkowe właściwości są efektem specjalnej technologii produkcji – prawdziwy topaz jest w jej toku poddawany działaniu gorąca oraz powlekany niezauważalną warstwą metalu szlachetnego. To dlatego topaz mistyczny wygląda tak zachwycająco.

Topaz mistyczny – odcienie

Odcienie, które przybiera topaz mistyczny zależą zwłaszcza od kruszcu, z którym jest połączony. Szczególnie często widywany jest czerwony topaz mistyczny, który powstaje w połączeniu z tytanem. Chrom sprawia natomiast, że topaz przybiera fioletowy odcień, błękitny z kolei jest skutkiem rozgrzania topazu bez jakichkolwiek dodatków. Doskonałe skutki przynosi wykorzystywanie białego topazu – szczególnie wydobywanego w Afryce, Brazylii lub Azji.

Przykłady użycia topazu mistycznego

Jak już napisaliśmy, niepowtarzalne zalety topazu mistycznego są wysoko doceniane przez jubilerów. Często stosują go zatem do produkcji wisiorków, pierścionków i broszek. Wbrew powszechnemu mniemaniu biżuteria z topazem mistycznym może być noszona nie jedynie do wieczorowych strojów – doskonale prezentuje się również na co dzień. Ważna okazuje się również mnogość barw, dzięki której prościej możemy wybrać biżuterię do swojej kreacji.