Pierścionki zaręczynowe są z nami od wieków

Pierścionki zaręczynowe są z nami od wieków

Chcesz zamówić pierścionki zaręczynowe Kraków? Skieruj się tu.

Kiedy spotkasz kobietę, z którą zechcesz spędzić całe życie, w końcu podejmiesz decyzję o ślubie. Wpierw jednakże następuje ta wyczekiwana przez większość pań chwila – oświadczyny, na które powinieneś przygotować pierścionek zaręczynowy.

Pierścionek zaręczynowy – niegdyś bez złota oraz kamieni szlachetnych

Danie kobiecie w prezencie pierścionka to bardzo stary zwyczaj, sięgający prawdopodobnie Starożytnego Egiptu. Pierścienie mają kształt koła, które symbolizuje nieskończoność. Tradycyjnie już nosi się je na palcu serdecznym lewej dłoni, nazywanym zresztą “palcem obrączkowym”, co wypływa z wiary, iż od owego palca prowadzi “vena amoris”, a więc żyła wiodąca bezpośrednio do serca. Powszechnie przypuszcza się, iż rytuał przekazywania pierścionków zaręczynowych do Europy przywieźli Grecy. Z początku wykonywano je ze skóry, z konopi, a także kości słoniowej. Dopiero później Rzymianie wykorzystali do ich produkcji metali, w głównej mierze żelaza. Kosztownymi pierścieniami ze złota lub srebra obdarowywano tylko wtedy, gdy mężczyźni pragnęli zaprezentować swoje bezgraniczne zaufanie do partnerki. Współcześnie pierścionki zaręczynowe od razu kojarzymy z platyną, złotem oraz drogimi kamieniami, tymczasem materiały te w rzeczywistości szeroko wykorzystuje się do ich sporządzania dopiero od paru stuleci, przy czym duży wzrost ich powodzenia można odnotować w poprzednim wieku.

Współczesne pierścionki zaręczynowe

Oczywiście pożądana biżuteria na oświadczyny to pierścionek z platyny z dużym brylantem, jednak możliwości dowolnego dobierania różnych kamieni oraz metali są szerokie. Nie licząc diamentów wykorzystuje się tanzanit, rubin czy topaz. Część osób wybiera tańsze metale, jak stal damasceńską, srebro, tytan, jak również drewno, jednak ciągle na rynku dominują pierścionki wytworzone z platyny i różnych rodzajów złota (żółtego, czerwonego i białego).
Ile powinniśmy środków przeznaczyć na pierścionek zaręczynowy? Niedawno popularne było przekonanie, że narzeczony ma obowiązek wydać na niego minimum dwumiesięczną pensję. Cena zakupu zależna jest od wielu czynników: użytego kamienia, liczby karatów, materiału czy designu, zatem każdy odszuka piękny, jedyny w swoim rodzaju pierścionek na miarę swoich możliwości finansowych. Pamiętajmy jednak, że pierścionek zaręczynowy ma być w pierwszej kolejności symbolem zaangażowania i miłości, więc jego koszt nie ma dużego znaczenia. Istotne jest to, czy przypadnie do gustu naszej przyszłej małżonce.

Siedziba:
Alians - sklep jubilerski
ul. Kalwaryjska 32
30-504 Kraków

Tel.: +48 12-296-32-80
E-mail: [email protected]