Biżuteria z ametystami

Biżuteria z ametystami

Dowiedz się, gdzie kupić biżuterię z ametystami.

Ametyst to według wielu najpiękniejsza odmiana kwarcu. Występuje na przykład w Japonii, Kanadzie, Urugwaju i Rosji. Jego złoża znajdują się nawet w naszym kraju. Ametyst ma fioletowo-purpurową barwę, którą zawdzięcza obecności śladowych ilości glinu i żelaza. Pokaźną kolekcję biżuterii z tymi wyjątkowymi kamieniami szlachetnymi znajdą Państwo na stronie www.ametysty.com.pl.

Kiedy wkładać biżuterię z ametystami?

Ametysty były umieszczane w wielu klejnotach koronnych. Ametyst uwielbiała na przykład Katarzyna II Wielka. Umieszczany był w berłach władców brytyjskich. w XXI wieku, znajdujemy go w broszkach i wisiorkach, choćby na stronie ametysty.com.pl. Pięknie prezentuje się w kreacjach wieczorowych. Aby delikatnie rozświetlić twarz, warto założyć niewielkie kolczyki na sztyftach z ametystami, jeżeli zaś chcemy uzyskać efekt glamour lepiej wybrać duży element, taki jak broszka.

Biżuteria z ametystami – moc i właściwości

Biżuterię z ametystu można nosić nie tylko od święta, ale również w pracy. Oprócz pięknego wyglądu, kamień uwalnia podobno od stresu i dodaje cierpliwości. Czy to prawda? Przekonaj się o tym osobiście.